“Cennette sabır yoktur şükür vardır”

-I-Hayatından bir kaç çarpıcı sayfa anlatmıştı aylar önce. Öyle bir kaç sayfa ki en yakınınızdakinin hikayesinden daha yakın. Korucu olan babasının acı, ağır ve meşakkatli hikayesini...

-I-

Hayatından bir kaç çarpıcı sayfa anlatmıştı aylar önce. Öyle bir kaç sayfa ki en yakınınızdakinin hikayesinden daha yakın. Korucu olan babasının acı, ağır ve meşakkatli hikayesini anlatmıştı.

Evleri bir nehrin kenarında, nehir taşıyor sık sık, taşan nehirden gelen Çamur deryasının önünden kurtardıkları eşyaları anlatmıştı.

Bir ege kasabasında Anadolu lisesine giden ilk çocuk olmanın, bir Ege kasabasında Anadolu Lisesi’ne giden ilk Kürt çocuk olmanın hikayesini anlatmıştı.

Her hikaye bugünden geriye yazılan değil miydi? Anlattığı, yokluğun içinden yazılan bir başarı hikayesiydi.

Hikayenin yenilgi kısmını, veda etmek için geldiği o akşam anlattı. Parça parça. Tutuk tutuk. O gittikten sonra odanın duvarında kaldı anlattıkları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Herkesin kızı var benim çuvaldızım var 11 Ekim 2019 | 420 Okunma Uluslararası ilişkilerin mafyalaştığı bir dünyada 9 yaşındaki çocuklar kendini asıyor... 09 Ekim 2019 | 1.905 Okunma “İstanbul sallandı biz ailecek tepetaklak olduk” 04 Ekim 2019 | 141 Okunma Edebi kamudan bir “İtibar” geçti... 02 Ekim 2019 | 247 Okunma “Yar bana bir eğlence diyordum ki İstanbul sallanmaya başladı...” 27 Eylül 2019 | 208 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar