“Cennette sabır yoktur şükür vardır”

-I-Hayatından bir kaç çarpıcı sayfa anlatmıştı aylar önce. Öyle bir kaç sayfa ki en yakınınızdakinin hikayesinden daha yakın. Korucu olan babasının acı, ağır ve meşakkatli hikayesini...

-I-

Hayatından bir kaç çarpıcı sayfa anlatmıştı aylar önce. Öyle bir kaç sayfa ki en yakınınızdakinin hikayesinden daha yakın. Korucu olan babasının acı, ağır ve meşakkatli hikayesini anlatmıştı.

Evleri bir nehrin kenarında, nehir taşıyor sık sık, taşan nehirden gelen Çamur deryasının önünden kurtardıkları eşyaları anlatmıştı.

Bir ege kasabasında Anadolu lisesine giden ilk çocuk olmanın, bir Ege kasabasında Anadolu Lisesi’ne giden ilk Kürt çocuk olmanın hikayesini anlatmıştı.

Her hikaye bugünden geriye yazılan değil miydi? Anlattığı, yokluğun içinden yazılan bir başarı hikayesiydi.

Hikayenin yenilgi kısmını, veda etmek için geldiği o akşam anlattı. Parça parça. Tutuk tutuk. O gittikten sonra odanın duvarında kaldı anlattıkları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuğunun yanı başındaki anne “ideal anne” değildir! 17 Mayıs 2019 | 379 Okunma Eskiler annelerinden hayır dua alırdı yeniler annelerine hediye alıyor 15 Mayıs 2019 | 1.398 Okunma “Cennette sabır yoktur şükür vardır” 10 Mayıs 2019 | 389 Okunma Geçen vakit ömürden... Ah vakti geçirmeden idrak edebilsek... 08 Mayıs 2019 | 268 Okunma Trenden vaktinde atlayamayanlar için “İş iştir” (2) 03 Mayıs 2019 | 1.386 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar