Cennetlik arkadaşımız için plaket töreni

I-“Kimseler kıymetini bilmedi” dedi o sabah karısı. Kocasının sesini çıkarmadığını görünce “Belki de hiç kıymeti olmayan adamsın” diye ekledi.“Kim bilecekti ki benim kıymetimi...

I-

“Kimseler kıymetini bilmedi” dedi o sabah karısı. Kocasının sesini çıkarmadığını görünce “Belki de hiç kıymeti olmayan adamsın” diye ekledi.

“Kim bilecekti ki benim kıymetimi, sen bilsen bana yeterdi hatun” demek istedi. Çok uzun bir cümle. Yarı yolda tükenirdi gücü. Karısı metrelerce konuşurdu. Dağlardan ovalara inerdi bir nefeste. Adam iki kat çıkamaz, iki cümleyi arka arkaya yoldaş edemezdi karısının karşısında.

Başını iki yana salladı.

Besmele çekip ayakkabısını giydi. Ayakkabısının bağcığını bağlarken karısı başında öylece dikilip “Eniştem plaket almış” dedi.

Plaket ne ki?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.300 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar