Can cana yaslanır, akıl akıl ile koşulur...

I-Geçen hafta Elazığ’dan gelen haber ile günü güne, dünü güne ekledik.

Elazığ depremi bir ibret tablosu gibi, adeta sınav öncesi, sınavda çıkacak soruları öğrencilerine bir gayret öğretmeye çalışan öğretmen gibi, öncelikler sıralamamızı, zayıf kaldığımız noktaları gösterdi. Kime gösterdi? Görmek isteyene.

Görmek istemeyen mi var diyorsunuz...

Hepimiz bir şekilde görmek istemeyenler kümesine dahiliz esasında. Devlettin alacağı tedbirler ile bizlerin vatandaş olarak alacağı tedbirler noktasında kafamız bir hayli karışık.

Kafa karışıklığımızı en çarpıcı şekilde göreceğimiz “malzeme” kamu spotlarında gizli. Yürürlükteki kamu spotlarının büyük bir çoğunluğu bize “deprem anında” ne yapmamız gerektiğini söylüyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.062 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.270 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 173 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.318 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.512 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar