Cami, çocuk, yaz tatili...

20 Haziran'dan itibaren çocuklar yaz Kur'an kurslarında eğitime başladı. Eğitimin başarılı geçmesi o eğitimi verecek olan hoca efendilerin ve hoca hanımların gayretine bağlı. Çok idealist hocalarımız...

20 Haziran'dan itibaren çocuklar yaz Kur'an kurslarında eğitime başladı. Eğitimin başarılı geçmesi o eğitimi verecek olan hoca efendilerin ve hoca hanımların gayretine bağlı. Çok idealist hocalarımız olduğu gibi adeta çocukları dinden soğutmak için çaba gösteren elamanların sayısı da hiç az değil.(Herkese hoca payesinin verilmemesi gerektiğini düşünmeye devam edeceğim.)

Kur'an kursu hocalarını gayretlendirecek olan en önemi unsur ise bizim aileler olarak bu eğitimi ciddiye almamız olacaktır.

İster yatılı yaz kursları olsun, isterse camilerde devam edilen yaz kursları olsun çocuklarımızın eğitimi ile yakından ilgilenmemiz gerekiyor. Ne öğrendikleri, nasıl öğrendikleri, kimlerle arkadaşlık ettiklerini tabii bir sohbetin içinde takip etmemiz lazım. Çocuklarımızın öğrendiklerini şevk ve heyecanla karşılamamız, yanlış anlayabilecekleri hususları anında tespit etmemiz gerekiyor.

Mektuplarınızı yayınlamaya devam ediyorum.

Dikkatinize sunacağım mektup babası din görevlisi olan ve yaz tatillerini Kur'an kursunda geçirmiş bir doktor hanıma ait. Buyurun:

“Cami ve çevresi bizim için yaşam alanı idi…”

“Çocuklar Camide Oyuncakları Ellerinde” başlıklı yazınızı okudum. Birkaç yıldır çocukların cami ortamına alışmalarına yönelik yürütülen çalışmaları ve kampanyaları hem mutluluk içinde hem de biraz içim acıyarak takip etmeye çalışıyorum. Yazınız için teşekkür ediyorum. Çünkü bu konunun tartışmaya açılmasına bile tahammül edemeyen bazı arkadaşlarımız var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir dal gül üzerinden gündelik hayata çiçekli bakış 06 Aralık 2019 | 92 Okunma İşini aşkla yapan  üniversite hocaları... 04 Aralık 2019 | 281 Okunma Annem ile babam emekli olunca motosikletle Avrupa turuna çıktı (2) 29 Kasım 2019 | 340 Okunma “Edebiyatın İzinde Gündelik Hayat” 27 Kasım 2019 | 100 Okunma “Emekli olunca annemle babam motosikletle Avrupa turu yaptı” (I) 22 Kasım 2019 | 401 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar