Cami, çocuk, yaz tatili...

20 Haziran'dan itibaren çocuklar yaz Kur'an kurslarında eğitime başladı. Eğitimin başarılı geçmesi o eğitimi verecek olan hoca efendilerin ve hoca hanımların gayretine bağlı. Çok idealist hocalarımız...

20 Haziran'dan itibaren çocuklar yaz Kur'an kurslarında eğitime başladı. Eğitimin başarılı geçmesi o eğitimi verecek olan hoca efendilerin ve hoca hanımların gayretine bağlı. Çok idealist hocalarımız olduğu gibi adeta çocukları dinden soğutmak için çaba gösteren elamanların sayısı da hiç az değil.(Herkese hoca payesinin verilmemesi gerektiğini düşünmeye devam edeceğim.)

Kur'an kursu hocalarını gayretlendirecek olan en önemi unsur ise bizim aileler olarak bu eğitimi ciddiye almamız olacaktır.

İster yatılı yaz kursları olsun, isterse camilerde devam edilen yaz kursları olsun çocuklarımızın eğitimi ile yakından ilgilenmemiz gerekiyor. Ne öğrendikleri, nasıl öğrendikleri, kimlerle arkadaşlık ettiklerini tabii bir sohbetin içinde takip etmemiz lazım. Çocuklarımızın öğrendiklerini şevk ve heyecanla karşılamamız, yanlış anlayabilecekleri hususları anında tespit etmemiz gerekiyor.

Mektuplarınızı yayınlamaya devam ediyorum.

Dikkatinize sunacağım mektup babası din görevlisi olan ve yaz tatillerini Kur'an kursunda geçirmiş bir doktor hanıma ait. Buyurun:

“Cami ve çevresi bizim için yaşam alanı idi…”

“Çocuklar Camide Oyuncakları Ellerinde” başlıklı yazınızı okudum. Birkaç yıldır çocukların cami ortamına alışmalarına yönelik yürütülen çalışmaları ve kampanyaları hem mutluluk içinde hem de biraz içim acıyarak takip etmeye çalışıyorum. Yazınız için teşekkür ediyorum. Çünkü bu konunun tartışmaya açılmasına bile tahammül edemeyen bazı arkadaşlarımız var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.301 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.491 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar