“Bu yazdıklarınız tamamen gerçek mi?”

Bir üniversite söyleşisinin ardından ilk karşılaştığım soruları not etmek, vakit bulursam onlar üzerine yazmak gibi bir ev ödevi verdim kendime. Aşağıda okuyacağınız yazı böyle bir ev...

Bir üniversite söyleşisinin ardından ilk karşılaştığım soruları not etmek, vakit bulursam onlar üzerine yazmak gibi bir ev ödevi verdim kendime. Aşağıda okuyacağınız yazı böyle bir ev ödevi.

Genç kız “Bir şey soracağım ama sorumu saçma bulacağınızdan eminim” dedi çekingen bir sesle. “Buyurun” dedim. “Benim sorumu da restore edecek misiniz?”

Öğrencileri, soru sormaya teşvik etmek, ama soru gibi olmayan soruları ve meramını anlatamayan soruları düzeltmek için “Siz sorun ama benim sizin sorunuzu restore etmeme de müsaade edin diyorum.”

“Hele siz sorunuzu sorun” dedim teşvik edici bir sesle. Sorusunu sormak yerine “Ama siz biraz önce cevabını merak etmediğiniz soruları sormayın. Sormak için sormayın dediniz” dedi.

“Evet...”

“Bu sorunun cevabını niye merak ediyorsun diye sormanızdan korkuyorum.” “Dinde şüphenin, ilimde korkunun yeri yoktur” dedim gülümseyerek. O da gülümsedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.301 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar