Bizi birbirimize yakın eyleyen nedir?

Mısraları ile kalbimize her dem bir tutam ışık ve derinlik armağan eden şair Ahmet Murat okulların açıldığı hafta Yeni Şafak'ta “Okullar açılsın mı? “ başlıklı bir yazı...

Mısraları ile kalbimize her dem bir tutam ışık ve derinlik armağan eden şair Ahmet Murat okulların açıldığı hafta Yeni Şafak'ta “Okullar açılsın mı? “ başlıklı bir yazı yayınladı.

Yazı heyecanla, umutla okunuyor, okunurken okuyanın sevinçten adeta sırtında kanatlar çıkıyor ve fakat yazının sonuna gelindiğinde bütün bunlar rüya, bir hayalden ibaretmiş duygusu kalıyordu.

Ahmet Murat Bey ile Nihayet Kasım sayısının öykü tartışmasını gerçekleştirdik. Çok hoş bir tartışma oldu.
Konu elbette günlerdir herkesin dilinde olan ve “ben zaten anlamıştım “ ya da fırın konusuna gelinceye kadar vay be böyle okullarımız da varmış dedim şeklinde herkesin dilinde olan yazısına geldi.

Fırın hariç ben aşağı yukarı öyle bir okulda okudum dedim. Lakin okulumuzun baraka ilk okulu olduğundan, ancak 4.sınıfta betonarme bir binaya geçtiğimizden bahsetmedim.

İlk okul öğretmenim Anet Kaya yıllar sonra yani Erbakan'ın rahmetli olduğu gün bizleri Merter Polis Evi'nde bir araya getirdi diye başladım anlatmaya.
Ahmet Murat Bey nasıl bulmuş ki sizi dedi. Bulmak için face hesabı açmış dedim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz’u hep aynı yerden anmaya devam edemeyiz... 17 Temmuz 2019 | 166 Okunma 1930’larda 12 yaşındaki bir kıza âşık olmak normal miydi? 12 Temmuz 2019 | 1.247 Okunma Aile, Endüstri Devriminden bu yana darbe alıyor... 10 Temmuz 2019 | 237 Okunma Aile nereye gidiyor/Anaerkil dönemin sancıları... 05 Temmuz 2019 | 612 Okunma Aile zor durumda mı? 03 Temmuz 2019 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar