Biraz akıl, biraz zeka; biraz rikkat, biraz mana...

Ben bu yazıyı yazarken; bir askerimizden daha şehit haberi geldi.Ben bu  yazıyı yazarken;  Siirt 3’üncü Komando Tugayı’ndan bir tabur komando  Zeytin Dalı Operasyonu için törenle uğurlandı. Kimisi...

Ben bu yazıyı yazarken; bir askerimizden daha şehit haberi geldi.

Ben bu  yazıyı yazarken;  Siirt 3’üncü Komando Tugayı’ndan bir tabur komando  Zeytin Dalı Operasyonu için törenle uğurlandı. Kimisi henüz doğmuş bebeğini kokladı giderken, kimisi anasının eline sarıldı. Kimisi dağlar kadar dik duran karısına  baktı güvenle .

Analar, bacılar, eşler, evlatlar canlarından can bildiklerini “ayağınıza taş değmesin” diye dualarla uğurladı.

Gidenler kahramanca gitti, geride kalanlar gözündeki yaşı dondurdu, çehresini en mutmain ifade ile sabitledi.

Ne  ki komandolar giderken,“Dönmezsem cennet bizim, dönersem vatan bizim” deyip de  gidenlerin, sükût içindeki  bedenleri gelmeye devam etti.

Ben bu yazıyı yazarken; akşam namazı kılınırken üzerlerine atılan roket ile canını oracıkta teslim edenler geldi oturdu harflerin üstüne. Birisi Suriyeli idi. Suriye’den emanet getirdiği bedeni, emanetin sahibine Kilis’te teslim etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.300 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar