Ahmet Mithat Efendi sosyal medya filozoflarını tanısa sever miydi?

İstanbul TÜYAP Kitap Fuarına gösterilen ilgiden herkes pek bir memnun. Hafta sonu itibariyle kitaba olan yoğun ilginin fotoğraflarının en çarpıcı olanlarının servisine maruz kalacaksınız. Nereden mi biliyorum?...

İstanbul TÜYAP Kitap Fuarına gösterilen ilgiden herkes pek bir memnun. Hafta sonu itibariyle kitaba olan yoğun ilginin fotoğraflarının en çarpıcı olanlarının servisine maruz kalacaksınız. Nereden mi biliyorum? Geçen sene hatırlayınız üstgeçitten geçmek için kuyrukta beklenilmiş, üs geçidin çökme tehlikesi atlattığına dair haberler yapılmıştı.

Kitaba olan yoğun ilgi... Hangi kitaba?

Gençler iyi kitap-kötü kitap, iyi yazı-kötü yazı ayırımını, içinden aforizma çıkacak/ çıkmayacak kitap üzerinden değerlendiriyor. Geçenlerde birisi şöyle bir tivit attı: “Savaş ve Barış güzel dediler. Okudum, okudum, altını çizecek tek bir cümle bulamadım.”

Romandaki cümlelerin altını çizecekti, altını çizdiği cümleyi güzel bir fotoğraf ile eşleştirecekti. Ne kadar şık ne kadar derin görünecekti. GÖRÜNECEKTİ.

 Bazı yazarlar, gençlerin aforizma takıntısını bildiği için başlığa okkalı bir cümle koyuyor, bütün okkalı cümleleri art arda sıralıyor, paylaşımlara doyulmayan bir yazı çıkıyor ortaya. Ne dedi bu yazı? Yazının önermesi var mı?

Kitaplar aforizma yüklü de köşe yazıları pek mi önerme yüklü? Önermesi, tasviri, tavsiyesi  olmayan köşe yazıları ile gün güne ekleniyor. Sonra koro sahneye çıkıyor: “Ne ara bu hale geldik!”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.300 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar