Ahlaki meseleleri gayri ahlaki bir dil ile konuşamayız!

Ahlaki meseleleri gayri ahlaki bir şekilde konuşarak bir yere varamayız. Olduğumuz yerde çukurlaşarak, batarız ancak.Çocuk istismarı gündemimizi giderek daha fazla işgal ediyor. Evine bir daha dönmeyen çocuklar ya da...

Ahlaki meseleleri gayri ahlaki bir şekilde konuşarak bir yere varamayız. Olduğumuz yerde çukurlaşarak, batarız ancak.
Çocuk istismarı gündemimizi giderek daha fazla işgal ediyor. Evine bir daha dönmeyen çocuklar ya da öğretmenleri tarafından taciz edilen öğrenci haberini neredeyse her gün konuşur hale geldik.
Konuşur hale geldik cümlesi yanlış oldu.
Ortaya çıkan sorunları, rakip kaleye atılacak gol ya da hasma karşı savrulacak taş olarak ele alıyoruz. Mağdurlar bir hikaye olarak, ıstırap olarak değil olayın nesnesi olarak dilimizde.
Meselelerimizi sadece mesele olarak ele alamadığımız, siyasi kazanca tahvil etmeye kalktığımız sürece, mağdurların ve mazlumların ahı giderek artacak, gayri ahlaki davranışlar geometrik artış göstermeye devam edecek. Acının sahibi ile yekdil olamıyoruz. Ortaya çıkan sorunlara çözüm odaklı yaklaşamıyoruz. Varsa yoksa sizinkiler, bizimkiler.
Bizim ahlaksızımız sizin ahlaksızınıza bin çeker yarışına girdik de haberimiz mi yok.
Ahlaksız ahlaksızdır!!!
İdeolojisi olmaz, dini olmaz, cinsiyeti olmaz, kimliği olmaz, memleketi olmaz. AİDİYETİ OLMAZ!
Bir öğretmenin öğrenci evindeki ahlak dışı davranışlarını haftalardır konuşuyoruz. Konuşulanların mahiyeti ve üslubu yaşanmış olaylar kadar kötü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.300 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar