15 Temmuz gecesi yaşadıklarımızdan ne öğrendik?

Tecrübe nedir? “Tecrübe başımıza gelenler değil, başımıza gelenlerle ne yaptığımızdır.”Başımıza gelenlerden ne öğrendik?Karakter ve vefa bahsi üzerinde tekrar tekrar durmak...

Tecrübe nedir? “Tecrübe başımıza gelenler değil, başımıza gelenlerle ne yaptığımızdır.”
Başımıza gelenlerden ne öğrendik?
Karakter ve vefa bahsi üzerinde tekrar tekrar durmak gerektiğini öğrendim. Sayın Cumhurbaşkanının etrafındaki yaverlerde nasıl bir rol kabiliyeti, nasıl bir takiyye kuvveti mevcut ki kendilerini bu kadar iyi saklamayı başarabilmişler diye düşündüm/düşünüyorum. Düşündükçe zihnim tel tel geriliyor. Böyle bir ihanet çemberinin içinde yaşamaya maruz kalmak ne zor bir şeydir. Sayın Cumhurbaşkanının yaşadıklarını/hissettiklerini anlamamıza imkan yok.
İkinci olarak, devlet erkanının asker ya da sivil tam kadro belli bir mekanda bulunmaması gerektiğini düşündüm.
Bu düşüncenin endişesiyle 15 Temmus'ta şehit olanları uğurlamaya bütün devlet erkanının bir arada katılması yüreğimi titretiyor.
Lütfen daha dikkatli olalım.
Zengin aileler her ihtimale karşılık ailenin bütün bireylerinin aynı uçağa binmemesine dikkat eder.
Cinnet darbesini düzenleyenler bütün komutanların aynı düğünde olacağını önceden bildikleri için darbe senaryolarını düğüne göre planlamışlar.
Olanı biteni hatırlayalım....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kapaklı olan her şeyin kitap olma(mak)klığına dair... 15 Nisan 2020 | 2.056 Okunma Evde mi kalıyoruz yoksa ekrana hapis bir hayat mı yaşıyoruz? 10 Nisan 2020 | 2.250 Okunma Kadim kültürde korku ve endişe metafizik ürpertiden payını alırdı... 08 Nisan 2020 | 170 Okunma Hayatı eve sığdırmak için  babalar biraz gayret etse.. 03 Nisan 2020 | 2.303 Okunma Kirli eller, ekonominin yürüyüşünü nasıl etkileyecek? 01 Nisan 2020 | 2.491 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar