‘Kullanışlı aptallar’

Banka soyacak kadar militan olan kıdemli solculardan Hikmet Çiçek "FETÖ'nün Solcuları" diye bir kitap çıkarmış. Ne yazdığını tahmin etmek hiç de güç değil! Vaktinde FETÖ'nün taraftar devşirmek için tertiplediği Abant Platformu'na katılan Ertuğrul Günay...

Banka soyacak kadar militan olan kıdemli solculardan Hikmet Çiçek "FETÖ'nün Solcuları" diye bir kitap çıkarmış.

Ne yazdığını tahmin etmek hiç de güç değil!

Vaktinde FETÖ'nün taraftar devşirmek için tertiplediği Abant Platformu'na katılan Ertuğrul Günay, Toktamış Ateş, Ahmet Altan, Ufuk Uras, Cengiz Çandar ve Oral Çalışlar gibi döneklikle suçladığı isimleri sıralamış.

Kemalist yazarlar, kitabı tanıtım yarışına girdi. Onlardan biri Cumhuriyet'in yayın yönetmeni Aykut Küçükkaya idi. Küçükkaya köşesinde "Fethullah Gülen örgütünün eski solcuları avlaması kolay oldu. Abant Platformu’nun toplantılarında verilen dolar dolu zarflarla başlayan ilişkiler, Gülen’in gazetelerinde köşelere, TV’lerinde programlara ve elbette oldukça yüklü maaşlara dönüştü. Onlar 'kullanışlı aptal' olurken, Cumhuriyet’in simge ismi İlhan Selçuk 'Tehlikenin farkında mısınız' diyordu" diye yazdı.

Doğrudur, bu FETÖ denilen organizasyon başta kendi bağlıları olmak üzere sağ, sol, liberal herkesi kandırdı ve kullandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Garo propaganda 19 Ekim 2020 | 202 Okunma Kırmızı Oda'ya kırmızı kart 12 Ekim 2020 | 458 Okunma Törkiya kömen etti... 05 Ekim 2020 | 225 Okunma ‘Kullanışlı aptallar’ 28 Eylül 2020 | 350 Okunma Minnoşlar aramızda 21 Eylül 2020 | 339 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar