İçişlerine karışma devri kapandı

ABD, Almanya, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçileri, casusluk suçlamasıyla tutuklu buluna Osman Kavala'nın serbest bırakılması için bir bildiriyi...

ABD, Almanya, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçileri, casusluk suçlamasıyla tutuklu buluna Osman Kavala'nın serbest bırakılması için bir bildiriyi yayınladı.

ABD Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından paylaşılan bildiri gündeme bomba gibi düştüğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dört günlük Afrika ziyaretinin ilk durağı Angola’da bulunuyordu.

Erdoğan dönüş yolunda "Büyükelçileri ülkemizde tutmak mecburiyetinde değiliz" diyerek sert bir açıklama yaptı.

Üç gün sonra da Eskişehir'den söz konusu büyük elçilerin "istenmeyen kişi" ilan edileceği yönünde Dışişleri Bakanlığı'na talimat verdiğini söyledi.

Gerçekleşmesi halinde dünya diplomasi tarihinde bir ilk yaşanacaktı.

Şüphesiz bunun gerçekleşmesinin ağır bir faturası olacaktı. Artan döviz kurlarının daha da yükselecek olması bir yana Türkiye, dünyada farklı bir fotoğraf verecekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gereğini yapan gazeteciler! 03 Ekim 2022 | 365 Okunma Nefret suçunu iyi biliriz! 26 Eylül 2022 | 128 Okunma Rezilliğe ortaklık! 19 Eylül 2022 | 509 Okunma Millet şahit 12 Eylül 2022 | 160 Okunma Bir asayiş sorunu: Sokak röportajları! 05 Eylül 2022 | 436 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar