İçişlerine karışma devri kapandı

ABD, Almanya, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçileri, casusluk suçlamasıyla tutuklu buluna Osman Kavala'nın serbest bırakılması için bir bildiriyi...

ABD, Almanya, Fransa, Finlandiya, Danimarka, Hollanda, İsveç, Kanada, Norveç ve Yeni Zelanda'nın Ankara Büyükelçileri, casusluk suçlamasıyla tutuklu buluna Osman Kavala'nın serbest bırakılması için bir bildiriyi yayınladı.

ABD Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabından paylaşılan bildiri gündeme bomba gibi düştüğünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dört günlük Afrika ziyaretinin ilk durağı Angola’da bulunuyordu.

Erdoğan dönüş yolunda "Büyükelçileri ülkemizde tutmak mecburiyetinde değiliz" diyerek sert bir açıklama yaptı.

Üç gün sonra da Eskişehir'den söz konusu büyük elçilerin "istenmeyen kişi" ilan edileceği yönünde Dışişleri Bakanlığı'na talimat verdiğini söyledi.

Gerçekleşmesi halinde dünya diplomasi tarihinde bir ilk yaşanacaktı.

Şüphesiz bunun gerçekleşmesinin ağır bir faturası olacaktı. Artan döviz kurlarının daha da yükselecek olması bir yana Türkiye, dünyada farklı bir fotoğraf verecekti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet Abi'nin gözü memleketin hâli... 22 Kasım 2021 | 121 Okunma Cambaz hangi ipin üstüne çıkacak? 15 Kasım 2021 | 422 Okunma Bu önerinin neresi kötü? 08 Kasım 2021 | 243 Okunma Vatandaşın aradığı: İlle de samimiyet 01 Kasım 2021 | 133 Okunma İçişlerine karışma devri kapandı 26 Ekim 2021 | 53 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar