Cumhurbaşkanı uçağından notlar...

Dört yıl kadar önce, Cumhurbaşkanlığı uçağına binen gazetecileri yazmıştım.Gezilere kimin, ne kadar katıldığının listesini çıkarmıştım.Bilhassa medyada çok ilgi...

Dört yıl kadar önce, Cumhurbaşkanlığı uçağına binen gazetecileri yazmıştım.
Gezilere kimin, ne kadar katıldığının listesini çıkarmıştım.


Bilhassa medyada çok ilgi görmüş, köşe yazılarına malzeme olmuş, listenin bol bol dedikodusu yapılmıştı.


O listedekilerden kahir ekseriyetinin bugün esamesi okunmuyor. Kimileri en keskin muhalifler arasında çoktan yerini aldı bile.


Bunu neden mi anlatıyorum?


Cumhurbaşkanı'nın iki günlük tarihî Bosna Hersek ve Karadağ gezisine ben de davet edildim.


Daha evvel A330-200 yolcularının kritiğini yazmış ve makam uçağına ilk defa binen bir gazeteci olarak gözlemlerimi aktarmasam olmazdı.

Abartıldığı gibi değil
 
Bir defa Cumhurbaşkanlığı uçağı çok güzel... İhtişamı ülke adına güven ve gurur veriyor. İçinin tefrişatı abartılı değil.


Uçak beş bölümden oluşuyor. İlk bölümde Cumhurbaşkanı ve maiyeti bulunuyor. İkinci bölümde gazetecilerle sohbet ettiği ay yıldızlı salon var. Bir sonraki kısımda üst düzey bürokratlar oturuyor. Onların ardında basın mensupları. Son kısımda da personel yer alıyor. 12 civarında kabin görevlisi misafirlerle ilgileniyor.


.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tehlikenin farkında mısınız? 18 Ekim 2021 | 564 Okunma Kabak tadı verdiler! 11 Ekim 2021 | 257 Okunma Kendini arayan adam 04 Ekim 2021 | 152 Okunma Gerçekler algıya kurban gidiyor!.. 27 Eylül 2021 | 101 Okunma Kıssadan hisse, reklamdaki nisa 20 Eylül 2021 | 381 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar