Ağa bizimle eğleniy!

Bir partinin seçim broşürünü gördüm. Kitapçıkta adaylara dikkat etmeleri gereken hususlar sıralanıyor, onlara birtakım tüyolar veriliyordu.Satır aralarında aynen şunlar yazıyordu:* Biz dağ taş...

Bir partinin seçim broşürünü gördüm. Kitapçıkta adaylara dikkat etmeleri gereken hususlar sıralanıyor, onlara birtakım tüyolar veriliyordu.
Satır aralarında aynen şunlar yazıyordu:
* Biz dağ taş memleket dolaşırken, bu insanları hiç görmemiş, hiç tanımamış bazı ukalalar, bu köylülere "makarnacı, rüşvetçi" diye hakaret ediyordu. Çalışmaktan kafasını kaşıyacak vakit bulamayan işçilere, köylülere "göbeğini kaşıyan adam" bile dediler. Tanımamak, bilmemek, ötekileştirmek en büyük hastalık oldu.
* Din sevgi demektir. Dine saygı insana saygıdır. Bir mümin günde en az yüz kez besmele çeker, yani "Bismillahirrahmanirrahim" der. Besmelenin Türkçesi "Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla" demektir. Esirgemek ve bağışlamak insanı yüceltir ve Allah’a yaklaştırır. Din de bizden bunu ister. (Oysa esirgemek kullara mahsustur. Yaradan’a esirgeme fiili atfedilemez. FS)
* Üniversite mezunu, ilkokul mezununu aşağılayamaz. Ne mutlu; dağdaki çobanla, bir profesörün eşit oy hakkı var.
* Sosyal medyayı haber paylaşımı ve bilgi akışı için mutlaka kullanmalıyız. Ama asla yankı odaları inşa etmek ve öfke çemberini artırmak için kullanmayınız. (Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi... Mevlâna)
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​'Susamam' bu kepazeliğe! 09 Eylül 2019 | 4.582 Okunma Johnson Bey ile Ahmet Efendi... 02 Eylül 2019 | 2.276 Okunma Dövüyorlar bizi ey millet! 26 Ağustos 2019 | 1.328 Okunma Gazete bir bayraktır, tabii dalgalanırsa! 19 Ağustos 2019 | 2.114 Okunma Dünyanın yeni ekseni 12 Ağustos 2019 | 1.277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar