Turizmde 'kâr' yılı değil, 'ar' yılı olsun

Başlıktaki bu sözün anlamını Bülent Bülbüloğlu şöyle açıklıyor:

“Kredileri krediyle kapatmaya çalışan bir sektör. Kârdan vazgeçtik. Batmayalım, namusumuzla ayakta kalalım...”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kısa bir süre önce turizmin sektör temsilcilerini Külliye’ye davet ediyor...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, TAV’dan Sani Şener, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır ve isimlerini alamadığım diğer sektör temsilcileri.

Cumhurbaşkanı herkesi tek tek dinliyor ve not alıyor.

Genel mesaj şu:

“Sayın Cumhurbaşkanım, bu şekilde giderse çok sıkıntı olacak. Vaka sayılarının mutlaka düşmesi gerekir. Turizmci, geçen yıl aldığı krediyi yeni krediyle kapatmaya çalışıyor...”

Ve Cumhurbaşkanı o toplantıda hemen kısa çalışma ödeneğini uzatıyor...


Sanıyorum, kapanma kararı ve arkasından gelen bazı ülkelere COVID-19 testinin kaldırılması kararının arkasında bu toplantı var.

Kolay değil....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngilizce öğretmeni bombacı seri katil... 19 Haziran 2021 | 172 Okunma ‘Yok bişey... Yok bişey’ demekle olur mu? 14 Haziran 2021 | 182 Okunma Yeşil sahanın mucize adamı 13 Haziran 2021 | 193 Okunma Rüzgâr ve akıntılara göre müsilajın rotası turizmi vurur mu 12 Haziran 2021 | 54 Okunma Bakan Akar: Atatürkçülüğümüzü sorgulamak kimsenin haddi değildir 07 Haziran 2021 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar