Sahillerden yükselen yerel seçim sorusu

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge bu hafta 'Sahillerden yükselen yerel seçim sorusu' başlıklı yazısını kaleme aldı.

Özellikle sahillerde ve turizm bölgelerinde İzmir’den Antalya’ya kadar CHP’liler içinde bir soru yükseliyor.

O kadar çok telefon ve mesaj alıyorum ki...

İşte Bodrum’dan bir telefon:

“Vallahi ben hep CHP’ye oy verdim. Ama kardeşim, oyumuzla rezil oluyoruz. Patlayan borular, çatlayan yollar. Kesilen sular. Sel baskınları. Patlayan kanalizasyon. Arıtma yetersiz. Yıllardır CHP’ye oy veriyoruz ama hep aynı perişanlık.  Bu defa iktidar partisine mi oy versek? Bu defa yaşadığımız yeri düşüneceğiz.”

Bir tepkiyle yükseliyor elbette bu sorular.

Bir başka telefon Marmaris’te bir doktor arkadaşımdan:

“Yani Fatih inan, millet burnundan soluyor. Bunca yıldır CHP’ye oy veren vatandaş, şimdi artık yeter hizmet yoksa düş benim yakamdan diyor. Ben de şöyle diyorum; sahillerde oyum garanti diyen bu CHP anlayışından usandık.”

Yerel siyasetin genel isyanlarıdır bunlar.

Hatta daha ileri gideni var.

“Yıllardır bizim oylarımızı ceplerinde görüp kentimizle alakası olmayan insanları önümüze koydular. AKP’ye oy vermem diyenlerin oylarını kendilerine mecburi hale getirdiler. Yeter artık.”

Aslında her yerel seçimde bu türden çıkışları cılız bir ses olarak duyardım. Ama ilk defa bu kadar ciddi ciddi soruluyor.

-Yaşadığım yeri mi düşünsem. Yoksa ideolojik mi baksam?

Aldığım izlenim:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakan Ersoy tam zamanında el koydu 13 Nisan 2024 | 103 Okunma MGK’nın 6’ncı maddesinde öyle bir mesaj vardı ki 08 Nisan 2024 | 214 Okunma İşte 5 bin yıllık tarihin kurtuluş reçetesi 07 Nisan 2024 | 100 Okunma Bakan Özhaseki: 110 bin kişilik bir orduyla çalışıyoruz 06 Nisan 2024 | 126 Okunma Gökyüzü tarihimizin ibret dolu hikayeleri... Gökyüzünde heyecan dolu 24 saat 31 Mart 2024 | 106 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar