İşte Doğu Akdeniz’de kırılan kuşatmanın perde arkası

Şimdi size yine isimsiz kahramanların... Biz uyurken uyumayanların... Sinsi planların, kumpasların, gölgelerin arasından en derin satranç hamleleriyle geçenlerin... ‘Mavi vatan’ın derinliklerinde kazandıkları o muazzam zaferin hikâyesini anlatacağım.

Elbette yine senaryo halinde, benim de kattıklarımla... Hayalin heyecanıyla...

Mart 2009: Ankara’ya çok önemli bir bilgi notu ulaşır. Yunanistan’la Kıbrıs Rum Kesimi arasında bir dizi enerji görüşmeleri gerçekleşmiştir. Bu sırada Yunanistan sürekli olarak Ege’de gerilimi arttırmaktadır. Meis Adası açıklarında Türk ve Yunan sahil güvenlik botları bordo bordoya gezmektedir. Türkiye’nin doğu Akdeniz’de küçük bir alana sıkıştırılması için planlar yapıldığı değerlendirilir.

29 Kasım 2010: Başbakan Tayyip Erdoğan bir Libya ziyareti planlar. Amaç Türkiye ile Libya kıyıları birbirini gördüğünden karşılıklı bir denizde münhasır ekonomik bölge mutabakatı imzalamaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Macron'un mektubundaki 'Değerli Tayyip'in anlamı 17 Ocak 2021 | 1.420 Okunma Ege’de yeniden bahar-Çavuşoğlu’ndan Yunan heyetine: ‘Gelin sizi Antalya’da ağırlayalım’ 16 Ocak 2021 | 351 Okunma Aşı konusunda hayatımızı bağlayacak en zor soru 11 Ocak 2021 | 271 Okunma Bu fotoğrafta öylesine trajik bir şey gördüm ki 10 Ocak 2021 | 707 Okunma Darbeci bir terörist, Türk askerini tehdit ederse 09 Ocak 2021 | 1.605 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar