İşte Doğu Akdeniz’de kırılan kuşatmanın perde arkası

Şimdi size yine isimsiz kahramanların... Biz uyurken uyumayanların... Sinsi planların, kumpasların, gölgelerin arasından en derin satranç hamleleriyle geçenlerin... ‘Mavi vatan’ın derinliklerinde kazandıkları o muazzam zaferin hikâyesini anlatacağım.

Elbette yine senaryo halinde, benim de kattıklarımla... Hayalin heyecanıyla...

Mart 2009: Ankara’ya çok önemli bir bilgi notu ulaşır. Yunanistan’la Kıbrıs Rum Kesimi arasında bir dizi enerji görüşmeleri gerçekleşmiştir. Bu sırada Yunanistan sürekli olarak Ege’de gerilimi arttırmaktadır. Meis Adası açıklarında Türk ve Yunan sahil güvenlik botları bordo bordoya gezmektedir. Türkiye’nin doğu Akdeniz’de küçük bir alana sıkıştırılması için planlar yapıldığı değerlendirilir.

29 Kasım 2010: Başbakan Tayyip Erdoğan bir Libya ziyareti planlar. Amaç Türkiye ile Libya kıyıları birbirini gördüğünden karşılıklı bir denizde münhasır ekonomik bölge mutabakatı imzalamaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Medeniyet dersi 20 Ocak 2020 | 2.056 Okunma Oh beee, orada hâkimler varmış! 19 Ocak 2020 | 110 Okunma Libya sorusunun cevabı: ‘Sahada risk almazsan masada koltuk bulamazsın’ 18 Ocak 2020 | 2.124 Okunma 'Kulüpler birbirlerinin üzerine basarak yükselmek istiyor' 13 Ocak 2020 | 2.049 Okunma Kulüpler birbirlerinin cesedi üzerine basarak yükselmek istiyor 13 Ocak 2020 | 65 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar