Denizlerimizin 4 nesil komutanıyla gurur tablosunu seyrettim

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge bu hafta 'Denizlerimizin 4 nesil komutanıyla gurur tablosunu seyrettim' başlıklı yazısını kaleme aldı.

1) Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nun 250’nci yıl törenlerindeyiz...

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Rektör Prof. Dr. Erhan Afyoncu bizi büyük bir nezaketle karşılıyor.

Ve Heybeliada kıyılarına fırtına dalgaları vuruyor.Hava çok sert. Kırbaçlar 50 knot’u geçiyor.

Yağmur aralıksız yağıyor. Ama denizciler bu tarihi törenin hiçbir anından vazgeçmiyor. Ve o dalgaların arasından Türk mühendis ve işçilerinin yaptığı, denizci subayların tasarladığı gemilerimiz geçiyor.

Ve ben; Denizlerimizin 4 nesil komutanıyla birlikte bu gurur tablosunu seyrediyorum.

Aralarında en kıdemli olan emekli Oramiral Salim Dervişoğlu.

Yanında emekli Oramiral Metin Ataç...

Sonra bayrağı Tatlıoğlu’na devreden emekli Oramiral Adnan Özbal...

Önlerinden geçen yerli ve milli yapım gemilerimizin üzerinde ip gibi dizilmiş leventlerin selamlamasına karşılık veriyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihi Atina gezisinin sonuçları (2) 10 Aralık 2023 | 288 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihi Atina gezisinin sonuçları (1) I Adalara 7 gün vize ne anlama geliyor 09 Aralık 2023 | 618 Okunma Çete operasyonlarının perde arkası 04 Aralık 2023 | 507 Okunma Derelerin üzerine apartman dikince… 03 Aralık 2023 | 92 Okunma Çılgın bir kız hastalıklı bir ruh ve şeytani bir tuzak... 02 Aralık 2023 | 464 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar