Yerli otomobil kenevirden yapılamaz mı?

Kenevirin yeniden gündemimize girmesiyle birlikte, ne denli faydalı bir bitki ve olağanüstü geniş bir kullanım alanına sahip olduğu konusunda da bilgileniyor ya da bilgilerimizi tazeliyoruz. Kenevir bitkisinin on binlerce kullanımı...

Kenevirin yeniden gündemimize girmesiyle birlikte, ne denli faydalı bir bitki ve olağanüstü geniş bir kullanım alanına sahip olduğu konusunda da bilgileniyor ya da bilgilerimizi tazeliyoruz.

Kenevir bitkisinin on binlerce kullanımı arasında biri var ki, Türkiye’nin yeni hedefleri ile de çok örtüşüyor.

Otomotiv endüstrisi...

Şaka gibi gelebilir ama kenevirden üretilecek otomobiller, Türkiye’nin özellikle yerli otomobil üretimi arayışında, çok önemli bir kaldıraç ve dışa bağımlılıktan kurtarıcı önemli bir unsur haline gelebilir.

Bunu “bir fikirden” yola çıkarak söylemiyorum.

İddiamın arkasında neredeyse 80 yıl önce yaşanmış bir gerçeklik var.

1930’lu yılların sonunda, “seri üretim otomobilin” mucidi, dahi mühendis Henry Ford otomobil üretiminde yeni arayışlar içerisindeydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NGO demeyin tepem atıyor 16 Haziran 2019 | 3.142 Okunma Bölenin ekmeğine yağ sürmek 15 Haziran 2019 | 5.790 Okunma Bein'e değil kendimize kızalım 14 Haziran 2019 | 5.808 Okunma Bir değil iki hatta üç kez karşılaşsalar 13 Haziran 2019 | 13.727 Okunma Pit stop 12 Haziran 2019 | 4.731 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar