Yerli otomobil kenevirden yapılamaz mı?

Kenevirin yeniden gündemimize girmesiyle birlikte, ne denli faydalı bir bitki ve olağanüstü geniş bir kullanım alanına sahip olduğu konusunda da bilgileniyor ya da bilgilerimizi tazeliyoruz. Kenevir bitkisinin on binlerce kullanımı...

Kenevirin yeniden gündemimize girmesiyle birlikte, ne denli faydalı bir bitki ve olağanüstü geniş bir kullanım alanına sahip olduğu konusunda da bilgileniyor ya da bilgilerimizi tazeliyoruz.

Kenevir bitkisinin on binlerce kullanımı arasında biri var ki, Türkiye’nin yeni hedefleri ile de çok örtüşüyor.

Otomotiv endüstrisi...

Şaka gibi gelebilir ama kenevirden üretilecek otomobiller, Türkiye’nin özellikle yerli otomobil üretimi arayışında, çok önemli bir kaldıraç ve dışa bağımlılıktan kurtarıcı önemli bir unsur haline gelebilir.

Bunu “bir fikirden” yola çıkarak söylemiyorum.

İddiamın arkasında neredeyse 80 yıl önce yaşanmış bir gerçeklik var.

1930’lu yılların sonunda, “seri üretim otomobilin” mucidi, dahi mühendis Henry Ford otomobil üretiminde yeni arayışlar içerisindeydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Songül Öden'in siyah kuğusu 12 Kasım 2019 | 3.428 Okunma A TA TÜRK 10 Kasım 2019 | 3.265 Okunma Tribünler kulüp yönetirse 07 Kasım 2019 | 38 Okunma Dul avrat mı salmonella mı! 06 Kasım 2019 | 6.243 Okunma Cehalet 04 Kasım 2019 | 8.293 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar