Yeni "Yetmez ama evet" ortaklığı

Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı'nın bugünkü (06.07.2022)''Yeni "Yetmez ama evet" ortaklığı'' başlıklı yazısı.

Siyasal İslamcıların ve her kritik dönemeçte İslamcılarla “Yetmez ama evet” işbirliğine giren liboşların çıkarcı romantizmi göçmen sorununu perdelemeye, gündemden düşürmeye yetmiyor.

Hatta tam aksine onların göçmen yanlısı tavrı ve onlardan korkan “dandik muhalefetin” bu konudaki tavırsızlığı, Zafer Partisi ve liderinin yükselmesine ve bu yükselişten gaza gelerek giderek daha radikal bir göçmen karşıtı söylem tutturmasına neden oluyor.

Göç dalgasının kontrol dışı kaldığı ilk günden bu yana bunun uzun vadede büyük bir sorun hatta ulusal güvenlik ve beka sorunu olacağı konusunda siyaseti uyaran benim gibiler ise kuyruğu dışarıda, kimi fondaş sözde aydınlar tarafından “faşistlikle” suçlanıyoruz.

Ancak ülke dengelerini bozacak oranda göçe karşı dünyanın her yerinde tepki var.

Suriyeli göçünde Türkiye, Avrupa’ya kendini siper ettiği için bu göçün ağır tablosu ile karşı karşıya kalmayan ve sadece Almanya’ya yılda 100 milyar avroluk bir fatura çıkarması muhtemel bu göçü Türkiye’ye üç beş milyar avro atarak çözen Avrupa Birliği ise şimdi göç gerçeği ile yüzleşmek zorunda kalıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doktoralı öğretmen soruyor: Emekli olunca mı başöğretmen olacağız 15 Ağustos 2022 | 1.697 Okunma Enerjide nasıl dışa bağımlı olduk: Bir Bakan felaketi 2 14 Ağustos 2022 | 2.590 Okunma Kemik atılmasının müsebbibi kim! 13 Ağustos 2022 | 1.330 Okunma Ayinesi iştir 11 Ağustos 2022 | 700 Okunma Nükleerde sorun gerçekten know how mı! 10 Ağustos 2022 | 830 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar