Tzortapoz'un Türkiye seferleri

Aslında durumumuzun Yahudi'yi tartaklayan Temel'in durumundan farkı yok. Hikayeyi bilirsiniz muhtemelen ama yine tekrarlayalım... .

"Bir Karadenizli vatandaş camiye gitmiş, vaaz dinlemiş. Hoca Efendi Yahudilerin, Hazreti İsa'ya ağır işkenceler yaptığını anlatıyormuş.

Vaazı dinleyen Temel, camiden çıktıktan sonra bir Yahudi ile karşılaşmış, bıçağını çekerek Yahudi'ye dalmış:

Neye döndüğünü şaşıran Yahudi vatandaş sormuş, “Ben sana ne yaptım ki sen beni keseceksin?”

Temel, “Siz Yahudiler Hazreti İsa Peygamber‘e ağır işkenceler yapıp öldürmüşsünüz, onun intikamını alacağım” deyince Yahudi, “Ohoo, bu olay 2000 sene önce olmuş” diyerek paçayı kurtarmaya çalışmış.

Temel ise tarihi yanıtı vermiş: “Olsun, ben yeni duydum.”

Durumumuz buna benziyor. Yunan asıllı İngiliz olduğu söylenen pisliğin teki, Hamza Andreas Tzortis adlı bir herif Boğaziçi Üniversitesi’nde bir konferansta Atatürk’e “Şeytana hizmet ediyor” yakıştırması yapmış, oradaki bir başka kadir kıymet bilmez alçak güruh da alkışlayarak bu benzetmeden duyduğu memnuniyeti belirtmiş.

Olay duyulalı üç gün oldu ve üç gündür kıyamet kopuyor, Boğaziçi Üniversitesi hedefte…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Müthiş bir adamın ölümü 23 Mayıs 2019 | 3.142 Okunma Bütün Karadenizlilere Pontus demek mi istediniz! 22 Mayıs 2019 | 18.372 Okunma Seçimlerde oy nasıl çalınır? 21 Mayıs 2019 | 9.528 Okunma Sevinilecek bir şey değil, aklınızı başınıza toplayın 19 Mayıs 2019 | 14.758 Okunma Bunu bir ana doğurmuş olamaz 17 Mayıs 2019 | 8.099 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar