Türkiye'ye Suudi duvarı

Hatırlayacaksınız bir süre önce bu köşede Türkiye'de dizi yapımcısı şirketlere yönelik olarak yapılan "polis operasyonu" nun bir FETÖ kumpası olduğunu yazmıştım. Hatırlamayan arşive bakar...

Hatırlayacaksınız bir süre önce bu köşede Türkiye'de dizi yapımcısı şirketlere yönelik olarak yapılan "polis operasyonu" nun bir FETÖ kumpası olduğunu yazmıştım.

Hatırlamayan arşive bakar bulur.

Bu operasyonun nedeni şuydu.

Türk dizilerinin Ortadoğu başta olmak üzere çok sayıda ülkede izlenmesinin hem Hollywood’un işini bozduğunu hem de Türkiye’nin kültürel olarak bu bölgelerle yakınlaşmasının emperyalist güçleri rahatsız ettiğini yazmış ve bu nedenle FETÖ’ye bu operasyonun yaptırıldığını yazmıştım.

Çünkü gözaltına alınıp tüm hesaplarına el konulan yapımcılar, Türkiye’nin en fazla dizi ihraç eden yapımcılarıydı.

Yani ödüllendirilmesi gerekirken gözaltına alınan kişilerdi.

Şimdi Suudi sermayeli, Dubai merkezli MBC televizyon grubu, Türk dizilerini bundan böyle yayınlamayacağını ve yayınlatmayacağını duyurmuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Edep aramıyorsanız adam haklı 03 Temmuz 2022 | 220 Okunma Söz mü! 01 Temmuz 2022 | 1.066 Okunma Ciddi misiniz! 29 Haziran 2022 | 1.289 Okunma Ne bekliyorsun 28 Haziran 2022 | 1.369 Okunma AİHM "Yollayamazsınız" dedi, sevindiniz mi! 25 Haziran 2022 | 875 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar