Türkiye'ye Suudi duvarı

Hatırlayacaksınız bir süre önce bu köşede Türkiye'de dizi yapımcısı şirketlere yönelik olarak yapılan "polis operasyonu" nun bir FETÖ kumpası olduğunu yazmıştım. Hatırlamayan arşive bakar...

Hatırlayacaksınız bir süre önce bu köşede Türkiye'de dizi yapımcısı şirketlere yönelik olarak yapılan "polis operasyonu" nun bir FETÖ kumpası olduğunu yazmıştım.

Hatırlamayan arşive bakar bulur.

Bu operasyonun nedeni şuydu.

Türk dizilerinin Ortadoğu başta olmak üzere çok sayıda ülkede izlenmesinin hem Hollywood’un işini bozduğunu hem de Türkiye’nin kültürel olarak bu bölgelerle yakınlaşmasının emperyalist güçleri rahatsız ettiğini yazmış ve bu nedenle FETÖ’ye bu operasyonun yaptırıldığını yazmıştım.

Çünkü gözaltına alınıp tüm hesaplarına el konulan yapımcılar, Türkiye’nin en fazla dizi ihraç eden yapımcılarıydı.

Yani ödüllendirilmesi gerekirken gözaltına alınan kişilerdi.

Şimdi Suudi sermayeli, Dubai merkezli MBC televizyon grubu, Türk dizilerini bundan böyle yayınlamayacağını ve yayınlatmayacağını duyurmuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kemik atılmasının müsebbibi kim! 13 Ağustos 2022 | 1.140 Okunma Ayinesi iştir 11 Ağustos 2022 | 695 Okunma Nükleerde sorun gerçekten know how mı! 10 Ağustos 2022 | 819 Okunma Akkuyu'da tepki istifası 09 Ağustos 2022 | 649 Okunma Cumhuriyet'in bir kazanımı daha gidiyor 08 Ağustos 2022 | 2.083 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar