Taksicilere Volkswagen sözü

Bir yandan yerli elektrikli otomobil için heyecanla bekliyor, gün sayıyoruz. Bir yandan yerli elektrikli traktörle çiftçimizin ne kadar büyük tasarruf yapacağının hesaplarını gazetelerde yayınlıyoruz.

Bir yandan da dünya devi otomobil üreticilerinin yeni yatırımlarını Türkiye'ye getirmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Bildiğiniz üzere bunlardan biri de Almanya'nın ve hatta dünyanın otomotiv devi Volkswagen.

Türkiye'de üretimi olmamasına rağmen yıllardır Türkiye pazarında en çok satan ilk üç marka arasında yer almayı başaran Volkswagen'e yıllardır Türkiye'de yatırım yapma çağrısında bulunurdu siyasetçilerimiz.

Ancak VW bunu duymazdan gelirdi.

Neyse ki, bir süre önce Alman devinin Türkiye'ye yatırım konusunda anlaşmaya vardığı, Türkiye'de binek otomobil ve hafif ticari araç üretecek bir fabrika kurmaya hazırlandığı açıklandı.

Haliyle herkes sevindi.

Honda'nın üretimini Türkiye'den götürmeye hazırlandığı, otomotiv sektörünün iç pazardaki hızlı ve büyük daralma nedeniyle ciddi sıkıntı yaşadığı bir ortamda bu yatırım önemli bir müjdeydi.

Bu arada geçtiğimiz haftalarda beni ziyarete gelen Taksiciler Esnaf Odası Yönetimi ve Başkanları Eyüp Aksu'dan ilginç bir bilgi aldım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biraz da tersten baksak 20 Ağustos 2019 | 7.266 Okunma Yapmayın Başkan 18 Ağustos 2019 | 9.433 Okunma Adaletin bu mu dünya! 17 Ağustos 2019 | 3.623 Okunma Taksicilere Volkswagen sözü 16 Ağustos 2019 | 5.193 Okunma O kitabı toplattır Zülfü Abi 15 Ağustos 2019 | 8.927 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar