Şuursuzluk

PKK/YPG’nin Batı medyası ve FETÖ diasporası destekli propaganda makinası, bu “Ortak terör yapısını” romantize eder ve tüm Kürtlerin temsilcisi olarak algılanmasını sağlarken, bir yandan...

PKK/YPG’nin Batı medyası ve FETÖ diasporası destekli propaganda makinası, bu “Ortak terör yapısını” romantize eder ve tüm Kürtlerin temsilcisi olarak algılanmasını sağlarken, bir yandan Türkiye’nin “Tüm Kürtlerin düşmanı” gibi tanıtılmasını da yapıyor.

Bu saatten sonra Dünya’ya, hele hele imajımız türlü yönlerden yerlerde sürünürken aslında Kürtlere en fazla zulüm eden örgütün PKK, en fazla Kürt katleden örgütün PKK olduğunu anlatmamız çok zor.

Oysa siyasi tarih hep göstermiştir ki, ayrılıkçı hareketlerin en fazla zarar verdiği gruplar kendi etnisitesinden olanlardır.

Ve şimdi ABD Suriye’den çekilme arifesinde olduğunu açıklarken, bölgedeki terörle mücadele boşluğunu Türkiye doldurmak istediği bir sırada PKK/YPG terör örgütü “Türkler Kürtleri katledecek” propagandasını tam gaz başlattı.

Bölgeyi ve gerçeği bilen bir kaç uzman gazeteci dışında, Batı medyası da bu söylemin peşine takılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yasaklar kalkarken 30 Mayıs 2020 | 692 Okunma Tarım fakirleşince sonunda ülke de fakirleşir 28 Mayıs 2020 | 4.066 Okunma Çok haklısın Murat 27 Mayıs 2020 | 9.476 Okunma İyi bayramlar 24 Mayıs 2020 | 811 Okunma İki bakan, iki yöntem 23 Mayıs 2020 | 1.015 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar