Suudi yalanı MOBESE ile çöktü

Belki duydunuz belki duymadınız bilmiyorum. Ama Suudi Arabistan medyasında Türkiye bir süredir yine hedefte. Kocası ve çocukları ile Türkiye'ye "tatile" gelen bir Suudi kadın aniden sırra kadem basmış.

Kaldığı otelden çıkmış ve bir daha kendisini gören olmamış.

Suudi medyası kadının Türkiye'de kaçırıldığını iddia ediyor günlerdir ve Türkiye'nin özellikle de Suudi vatandaşları için güvenli bir ülke olmadığının kanıtlandığını söylüyor.

Veliaht Prens Salman'ın da bu durumu fişteklediğini tabii ki herkes biliyor.

Bu iddiaların Suudi Arabistan'da giderek daha yüksek sesli bir biçimde dile getirilmeye başlaması ve hatta tüm Arap ülkelerinde alıcı bulmaya başlaması üzerine, İstanbul Emniyeti kapsamlı bir araştırma ve soruşturma başlattı.

Binlerce MOBESE kamerası incelendi.

Suudi kadının otelden çıktıktan sonraki her adımı kameralardan takip edildi, kiminle buluştuğu, hangi araca bindiği, o aracın nereye gittiği adım adım belirlendi ve önce aracın sahibi, sonra da "Kaçak kadın" bulundu.

Kocasına teslim edildi.

İstanbul Emniyeti de Arap medyasının temsilcilerini toplayarak bu süreci aktardı.

Suudilerin yalancılığı ortaya çıktı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çin deneyimi 29 Mart 2020 | 1.357 Okunma En tehlikelisi hastalanmayan hastalar 28 Mart 2020 | 6.454 Okunma İçim rahat! 27 Mart 2020 | 11.496 Okunma Mecburen çıkan ne halt etsin! 26 Mart 2020 | 10.173 Okunma Sağlık Bakanı ile uzun bir sohbet 25 Mart 2020 | 11.105 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar