Sağlık piyangosu

O çocukların sağlığı bir çekilişe bağlanamaz. Bu ahmakça kampanyayı başlatıp destekleyenlere sormak isterim, “Peki Milli Piyango çekilişinde tüm ikramiyeler sahibini bulsaydı bu çocuklar tedavi edilmeyecek miydi?”

Tam okurlardan gelen “Fatih Bey, Milli Piyango çekilişlerinin artık güvenilmez olduğunu ilk söyleyen kişilerden biriydiniz, iki yıl önce büyük ikramiyenin kimseye çıkmayacağını çekilişten önce yazmıştınız. Şimdi büyük ikramiyenin dörtte üçünün ikramiye olarak verilmeyeceği ortaya çıktı. Buna yazacak bir şeyiniz yok mu?” sorusuna yanıt vermeye hazırlanıyordum ki, birdenbire karşımıza yüzyılın en “mantıksız” kampanyası çıktı.

Kimden çıktı, hangi sivri aklın eseriydi bilmiyorum ama “Milli Piyango yılbaşı çekilişinde kimseye isabet etmeyen büyük ikramiyenin 75 milyonluk bölümü SMA hastası çocuklara harcansın” diye bir kampanya başladı.

Hadi sosyal medyada iyi niyetli ama kafası çalışmayan birileri bu kampanyayı başlatmış olabilir ama kazık kadar adamların bunu desteklemesini gerçekten aklım almıyor.

Değerli okurlar, bir ülkenin, bir milletin çocuklarının sağlığı, tedavisi bir piyangoya bağlanamayacak kadar önemlidir, değerlidir.

O çocukların sağlığı bir çekilişe bağlanamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Düşmeseydi inecekti 04 Aralık 2021 | 486 Okunma Cübbeli: Sonunda millet Kuran'ı suçlayacak 03 Aralık 2021 | 1.155 Okunma İlk seçenek Nebati değildi 02 Aralık 2021 | 1.586 Okunma Bürokrant 01 Aralık 2021 | 1.052 Okunma Siyaseten taşınamaz 30 Kasım 2021 | 1.259 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar