Sağlık piyangosu

O çocukların sağlığı bir çekilişe bağlanamaz. Bu ahmakça kampanyayı başlatıp destekleyenlere sormak isterim, “Peki Milli Piyango çekilişinde tüm ikramiyeler sahibini bulsaydı bu çocuklar tedavi edilmeyecek miydi?”

Tam okurlardan gelen “Fatih Bey, Milli Piyango çekilişlerinin artık güvenilmez olduğunu ilk söyleyen kişilerden biriydiniz, iki yıl önce büyük ikramiyenin kimseye çıkmayacağını çekilişten önce yazmıştınız. Şimdi büyük ikramiyenin dörtte üçünün ikramiye olarak verilmeyeceği ortaya çıktı. Buna yazacak bir şeyiniz yok mu?” sorusuna yanıt vermeye hazırlanıyordum ki, birdenbire karşımıza yüzyılın en “mantıksız” kampanyası çıktı.

Kimden çıktı, hangi sivri aklın eseriydi bilmiyorum ama “Milli Piyango yılbaşı çekilişinde kimseye isabet etmeyen büyük ikramiyenin 75 milyonluk bölümü SMA hastası çocuklara harcansın” diye bir kampanya başladı.

Hadi sosyal medyada iyi niyetli ama kafası çalışmayan birileri bu kampanyayı başlatmış olabilir ama kazık kadar adamların bunu desteklemesini gerçekten aklım almıyor.

Değerli okurlar, bir ülkenin, bir milletin çocuklarının sağlığı, tedavisi bir piyangoya bağlanamayacak kadar önemlidir, değerlidir.

O çocukların sağlığı bir çekilişe bağlanamaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Okur mektupları 25 Ocak 2021 | 1.840 Okunma Türk mutfağının evrensellik sorunsalı 24 Ocak 2021 | 817 Okunma Bu hızla 5 seneye 23 Ocak 2021 | 3.585 Okunma Patentli bipleneceksiniz! 22 Ocak 2021 | 2.265 Okunma Tepkileşim 21 Ocak 2021 | 2.802 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar