Pit stop

Formula 1 meraklıları iyi bilir. Otomobillerin birbirine yakın güçte olduğu, pilotların üst düzeyde birbirine çok denk olduğu ya da Monaco gibi, pistin bir otomobilin diğer otomobili geçmesine pek izin vermediği pistlerde Formula 1 yarışlarının sonucunu genelde "pit stoplar" belirler.

Doğru zamanda pit stop yapan, pit ekibi işini daha iyi yapan sürücüler pistte sollayamadıkları rakiplerini pitte geride bırakırlar.

Bazen bir lastik bijonunun sıkılamaması yarışı kaybettirir.

Bazen yakıt koyulurken araç yanar.

Öylesine önemlidir pit stoplar.

Şimdi de siyasette benzer bir durumla karşı karşıyayız.

Dün İmamoğlu’nun az farkla önde olduğunu yazdım ve AK Parti adayı Binali Yıldırım’ın bu yüzden tartışmayı kabul ettiğini düşündüğümü söyledim.

Bazıları sordu, “Nereden çıkardın İmamoğlu’nun önde olduğunu”.

Yanıtım basit.

AK Parti’ye yakın anket şirketlerinin bile İmamoğlu’nu önde göstermesinden, 5 ayrı şirketin araştırmalarında İmamoğlu’nun önde çıkmasından ve 17 yıldır rakipleriyle karşı karşıya gelmeyen AK Partili adayların ilk kez rakipleri ile ekrana çıkacak olmasından.

Ve bu ekran yarışı, başa baş giden ama taraflardan birinin diğerini geçemediği bir Formula 1 yarışına dönüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için bir “pit stop” niteliğine kavuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milli bir öneri 12 Ekim 2019 | 372 Okunma Ey Katar, ey Filistin 11 Ekim 2019 | 7.730 Okunma Yalnız ve güzel ülkem 10 Ekim 2019 | 13.200 Okunma İki merkezle sınırlı mıyız! 09 Ekim 2019 | 7.254 Okunma Ayıyla dans 08 Ekim 2019 | 6.574 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar