Oturmadığınız evi yıkıyor musunuz?

Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı'nın bugünkü (17.05.2022)''Oturmadığınız evi yıkıyor musunuz?'' başlıklı yazısı.

Kısa süre önce burada yalvardım neredeyse.

“Almanya’dan zengin miyiz, 16 yıl önce kapattıkları Berlin’in Tempelhof Havalimanı’nı rekreasyon alanı, konser alanı, gezi alanı olarak kullanıyorlar. Hafta sonları piknik yapıyorlar, konser düzenliyorlar, terminal binalarını 2015 mülteci krizinde mülteci toplanma merkezi olarak bile kullandılar. Ama ne pistleri ne de terminal binasını yıktılar. İster Millet Bahçesi yapın, ister Cumhur Bahçesi yapın ama o pistleri koruyun” dedim, yakarırcasına.

Allah muhafaza bir depremde, bir felakette, bir savaşta o pistler öyle lazım olur ki, inanamazsınız.

Bırakın tüm bunları, geçtiğimiz kış yaşadık. Atatürk Havalimanı olmasa idi, devletin bakanları İstanbul’a ulaşamayacaktı.

Ama kim takar ki…

Başladılar yıkmaya.

Her biri milyarlarca dolara yapılamayacak pistleri ortadan kaldırıyorlar.

Dünyanın en güzel ve en kullanışlı havalimanlarından birinin izi kalmasın, esamisi okunmasın istiyorlar.

Dünyanın en zengin, bütçesi en fazla artı veren ülkesi Almanya, Berlin’deki bir havalimanının pistlerini ve terminal binalarını kullanmasa bile koruyor, ne olur ne olmaz diye yıkmıyor, yok etmiyor.

Biz gırtlağa kadar borçlu, ekonomisi batık, dışarıdan gelecek üç kuruşa takla atan Türkiye, milyar dolarlık pistleri yok ediyoruz.

12 milyon metrekareyi aşkın arazisi var Atatürk Havalimanı’nın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İhracatı Türkler, ithalatı ecinniler yapıyor 05 Temmuz 2022 | 165 Okunma Doğru enflasyon nasıl hesaplanır 04 Temmuz 2022 | 1.362 Okunma Edep aramıyorsanız adam haklı 03 Temmuz 2022 | 727 Okunma Söz mü! 01 Temmuz 2022 | 1.107 Okunma Ciddi misiniz! 29 Haziran 2022 | 1.296 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar