Milli Piyango ve güven

Her şey yılbaşı akşamı, sosyal medyanın “haberleri komikleştirme” işini başarıyla yapan hesabı Zaytung’un ortaya attığı ve benim de görünce çok güldüğüm “palavra...

Her şey yılbaşı akşamı, sosyal medyanın “haberleri komikleştirme” işini başarıyla yapan hesabı Zaytung’un ortaya attığı ve benim de görünce çok güldüğüm “palavra haberi” ile başladı.

Yılbaşı gecesi herkes Milli Piyango’nun büyük ikramiyesini kimin kazanacağını düşünürken Zaytung her zaman yaptığı gibi komik bir haber yayınladı.

Haber aynen şöyleydi:

“Milli Piyango Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye Kolin-Limak-Cengiz-Kalyon konsorsiyumu tarafından satın alınan bilete isabet etti.”

Zaytung’un her zaman yaptığı gibi zekice, fırlamaca hazırlanmış bir palavra haber.

Gülüp geçtik.

Ama Türkiye gülüp geçmedi.

Haber tam bu haliyle olmasa bile gündeme ciddi ciddi girdi.

Büyük ikramiyenin hükümete yakın bir işadamına çıktığı, onun da bu parayı iktidara yakın bir vakfa bağışladığı haberi yayıldı da yayıldı.

İş o kadar ciddi bir hale geldi ki, en sonunda Milli Piyango İdaresi bir açıklama yamak zorunda kaldı ve “Büyük ikramiyeyi kazanan talihli henüz ortaya çıkmamıştır. Parasını almamıştır” dedi.

Bana bundan 15 sene önce “Türkiye’de en güvenilir kurumlar hangileridir” diye sorsalar, yemin ederim TSK falan demezdim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NGO demeyin tepem atıyor 16 Haziran 2019 | 3.142 Okunma Bölenin ekmeğine yağ sürmek 15 Haziran 2019 | 5.790 Okunma Bein'e değil kendimize kızalım 14 Haziran 2019 | 5.808 Okunma Bir değil iki hatta üç kez karşılaşsalar 13 Haziran 2019 | 13.675 Okunma Pit stop 12 Haziran 2019 | 4.731 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar