Keşke bizim santral de yansaydı derler mi

Orman yangınları, Kemerköy Termik Santrali'ne de sıçrayınca doğrusu çok şaşırdım. Belediye Başkanı günlerdir uyarıyor, santralin olduğu yerden üç gündür alevler yaklaşıyor diye...

Orman yangınları, Kemerköy Termik Santrali’ne de sıçrayınca doğrusu çok şaşırdım.

Belediye Başkanı günlerdir uyarıyor, santralin olduğu yerden üç gündür alevler yaklaşıyor diye yayın yapılıyordu.

Aklıselim bir dönem olsa, eldeki az sayıda uçak buraya yönlendirilir, santrale yaklaşan yangın söndürülür, santral kurtarılırdı.

Ama ne uçaklar gelmiş yangını söndürmeye ne helikopterler.

Sadece santral boşaltılmış, hidrojen depolarındaki hidrojen havaya salınmıştı. Yanması bekleniyordu ve bu benim garibime gidiyordu.

Yangının termik santrale ulaştığı gece yolda otomobilde Habertürk radyo dinliyordum.

Afşin Yurdakul’un programında bir uzman “Orman içine veya kenarına yapılan tesislerde güvenlik iki yönlüdür. Bir orman yangını bu tesise sıçrar mı, iki tesisteki yangın ormana sıçrar mı! Tüm güvenlik önlemleri iki yönlü alınır. Belli ki burada alınmamış” diye son derece mantıklı bir açıklama yapıyordu.

Benim beklediğim ise AK Partili bir yetkiliden gelecek “Bu santrali öyle bir.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Göçmen tezgahını görmüyor musunuz! 07 Ekim 2021 | 770 Okunma Peki PKK'lılara ne diyeceğiz 06 Ekim 2021 | 1.267 Okunma Aile hekimliği sürdürülebilir değil 05 Ekim 2021 | 1.121 Okunma Neresi battı 04 Ekim 2021 | 1.382 Okunma Peker meselesi 03 Ekim 2021 | 1.099 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar