FETÖ ve AOTÖ

Adnan Oktar ve şürekâsının, FETÖ ile çok benzer, ortak kaynaklı bir örgütlenme olduğu giderek daha aşikâr hale geliyor. Çünkü kendilerine karşı yapılan operasyon sonrasında...

Adnan Oktar ve şürekâsının, FETÖ ile çok benzer, ortak kaynaklı bir örgütlenme olduğu giderek daha aşikâr hale geliyor.

Çünkü kendilerine karşı yapılan operasyon sonrasında uyguladıkları yöntemler bile bire bir aynı.

Bilinçsiz çevrelere karşı kendilerini acındırma politikası, düşmanlarına karşı sosyal medya üzerinden tehdit ve yıldırma politikası, bilinçli çevrelere karşı ise çok fazla sayıda sosyal medya etkinliği ile beyin yıkama politikası.

FETÖ taktikleri ile aynı taktikler.

Aynı el kitabından hayata geçirilen uygulamalar.

FETÖ ile mücadelede sınıfta kalmaya doğru giden kamu otoritesi Oktar’a karşı da aynı zafiyeti sergilemeye başlamış durumda.

Açıkça suçu ve suçluyu öven, sürmekte olan bir soruşturmayı engellemeye yönelik çok keskin bir sosyal medya aktivitesine karşı son derece duyarsız bir devlet tavrı.

Bu zayıf tavrın tek etkisi ise aynı FETÖ’de olduğu gibi, AOTÖ’de de “yeniden yapılanma” iddiası ile tekrar bir tehdit unsuru haline gelme yolunda inandırıcılık kazanması ve bu yolla devlet karşısında yeniden güçlü konuma geçmesi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
NGO demeyin tepem atıyor 16 Haziran 2019 | 3.142 Okunma Bölenin ekmeğine yağ sürmek 15 Haziran 2019 | 5.790 Okunma Bein'e değil kendimize kızalım 14 Haziran 2019 | 5.809 Okunma Bir değil iki hatta üç kez karşılaşsalar 13 Haziran 2019 | 13.738 Okunma Pit stop 12 Haziran 2019 | 4.732 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar