FETÖ ve AOTÖ

Adnan Oktar ve şürekâsının, FETÖ ile çok benzer, ortak kaynaklı bir örgütlenme olduğu giderek daha aşikâr hale geliyor. Çünkü kendilerine karşı yapılan operasyon sonrasında...

Adnan Oktar ve şürekâsının, FETÖ ile çok benzer, ortak kaynaklı bir örgütlenme olduğu giderek daha aşikâr hale geliyor.

Çünkü kendilerine karşı yapılan operasyon sonrasında uyguladıkları yöntemler bile bire bir aynı.

Bilinçsiz çevrelere karşı kendilerini acındırma politikası, düşmanlarına karşı sosyal medya üzerinden tehdit ve yıldırma politikası, bilinçli çevrelere karşı ise çok fazla sayıda sosyal medya etkinliği ile beyin yıkama politikası.

FETÖ taktikleri ile aynı taktikler.

Aynı el kitabından hayata geçirilen uygulamalar.

FETÖ ile mücadelede sınıfta kalmaya doğru giden kamu otoritesi Oktar’a karşı da aynı zafiyeti sergilemeye başlamış durumda.

Açıkça suçu ve suçluyu öven, sürmekte olan bir soruşturmayı engellemeye yönelik çok keskin bir sosyal medya aktivitesine karşı son derece duyarsız bir devlet tavrı.

Bu zayıf tavrın tek etkisi ise aynı FETÖ’de olduğu gibi, AOTÖ’de de “yeniden yapılanma” iddiası ile tekrar bir tehdit unsuru haline gelme yolunda inandırıcılık kazanması ve bu yolla devlet karşısında yeniden güçlü konuma geçmesi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Böyle teşekkür olmasa daha iyi 17 Kasım 2019 | 4.385 Okunma Muhalefet 16 Kasım 2019 | 5.425 Okunma İkisine de teşekkürler 15 Kasım 2019 | 5.128 Okunma Bu nasıl medya! 14 Kasım 2019 | 11.050 Okunma Ömür boyu 13 Kasım 2019 | 7.830 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar