Bu ismi çok duyacaksınız gibi

Ali Babacan'ın siyasi hareketi ile ilgili olarak 15 Eylül'de ilk açıklamayı yapmayı planladığını yazdım dün. Çok konuşuldu. Bugün biraz daha detaya gireyim bari. Yazacaklara malzeme olsun.

Babacan'ın sahne almasının arifesinde hareket içindeki ilk çekişme ya da kırgınlıklar baş göstermiş bile.

Babacan'ın bazı isimlerin vitrine çıkmasını istemediği, bu isimlerin de bu yüzden Babacan'a kırıldıkları ve ayrılmayı düşündükleri bilgisi ulaştı.

Bunlardan biri Hüseyin Çelik mesela.

Hüseyin Çelik'in "Bizden utanıyorlarsa, bizim burada ne işimiz var" dediği ve "Ben zaten AK Parti'den istifa etmemiştim" diye konuştuğu kulağıma geldi.

Gül'ün AK Parti kökenli bazı isimler üzerinde ısrarcı olduğu, Babacan'ın ise bu durumun aleyhlerine kullanılabileceğini söyleyerek, yepyeni bir vitrin kurmak istediği sır değil.

Gül ve Sadullah Ergin'in ise "Siyaseti bilen adamlar istenmezse geride ne kalır, hangi taban üzerine kurulacak bu iş" diye düşündüğü fısıldanıyor.

Yeni isim olarak kim var peki!

Pek çok isim var ama bir isim çok önemli.

Bu ismi bundan böyle siyasette çok duyabilirsiniz.

Babacan'ın yanında çok görebilirsiniz.

O isim Birol Aydemir.

Şu anda Babacan'ın sağ kolu gibi.

Partinin manifestosunu o yazıyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Survivor bir gençlik geliyor 20 Eylül 2019 | 4.250 Okunma Mustafa Koç'un vizyonu 19 Eylül 2019 | 6.676 Okunma Tam da beklediğim yanıtı verdiniz hanımefendi 18 Eylül 2019 | 13.411 Okunma Bize en uyumlu lider Esad 17 Eylül 2019 | 5.635 Okunma Doksanlardan bir PKK anısı 16 Eylül 2019 | 8.603 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar