Bilmezseniz üzülmezsiniz

Yap İşlet Devret yöntemi ile ve gelir garantisi verilerek yaptırılan köprü, otoyol, hastane, havalimanı gibi projelere garanti edilen geliri sağlamak için her yıl bütçeden milyarlarca lira verildiğini duydukça üzülüyorduk, üzülüyordunuz...

Yap İşlet Devret yöntemi ile ve gelir garantisi verilerek yaptırılan köprü, otoyol, hastane, havalimanı gibi projelere garanti edilen geliri sağlamak için her yıl bütçeden milyarlarca lira verildiğini duydukça üzülüyorduk, üzülüyordunuz.

Sizleri çok seven devletimiz bu üzüntünüze pek yakında son verecek.

Şaka yapmıyorum.

Sizlerin bu harcamalara, bu milyarlık ödemelere canınız sıkılmasın, dertlenmeyin, hüzünlenmeyin diye konuya el atan parlamentomuz üzüntünüze son verecek bir yasa teklifini ele almaya başladı.

Bu teklife yasalaşırsa, ki iktidar koalisyonunun bunu yasalaştıracak çoğunluğa sahip olduğu düşünülürse kesinlikle yasalaşacak, artık üzüntünüz son bulacak.

Çünkü bundan böyle bu projelere ödenen paralar “Açıklanmayacak.”

Evet, şaka yapmıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
100'e üç kala 29 Ekim 2020 | 1.672 Okunma Macron çiftinin ilk tatili 28 Ekim 2020 | 3.088 Okunma İstanbul topyekun esnek mesaiye geçiyor 27 Ekim 2020 | 3.951 Okunma Okur mektupları 26 Ekim 2020 | 2.598 Okunma Sınıfta kalan bir kent yönetimi 25 Ekim 2020 | 1.533 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar