Ben bu kadınları çok tuttum

Kimi okurlar, dün "Ne zaman adam oluruz"a yazdığım cümleyi anlamamışlar. Ben de bazı şeyleri anlamakta zorluk çekiyorum. Mesela, İslami yaşam tarzını benimsemiş kişilerin, ailelerin, kadınların şatafatlı mevlitlerini, davetlerini eleştirenleri.

Eleştirenler İslamcılar olsa anlarım ama İslamcılıkla uzak yakın alakası olmayan, İslami yaşam tarzını benimsemekten hayli uzak kişilerin bu işleri eleştirmesi son derece manasız.

Çünkü yapılanda bir gariplik yok.

Garip, abartılı, şatafatlı, gösterişli davetler yapanlar sadece İslamcı kadınlar ya da İslamcıların jargonuyla söylemek gerekirse "hanımlar" mı?

Tabii ki, değil. Kimi "sosyetik" diye geçinen hanımefendiler, ünlü bir restoranda ya da başka bir gösterişli yerde ellerinde Hermes Birkin ya da Kelly'leriyle çocuklarına "doğum günü" yapmıyor mu?

Ya da en az aynı derecede abartılı ve hatta görgüsüzce organizasyonlarla "baby shower" diye yeni bir ithal haltı yemiyor mu?

Aradaki tek fark birinin başının açık, diğerinin kapalı olması.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bak şu münafıkın sorusuna 26 Ocak 2020 | 2.678 Okunma Allah'ım bize sabır ver! 25 Ocak 2020 | 6.530 Okunma Davutoğlu'nun anımsattıkları 23 Ocak 2020 | 10.120 Okunma Bankaların federasyonu ve Fenerbahçe'nin şanlı direnişi 22 Ocak 2020 | 5.604 Okunma Yerli ve milli "Marka" lazım marka 21 Ocak 2020 | 8.476 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar