Bahçeli, sistemi iyi anlamış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti ile paralel hareket edeceklerini açıklayıp ilk seçimlerde AK Parti adayını, yani büyük ihtimalle Recep Tayyip Erdoğan'ı...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti ile paralel hareket edeceklerini açıklayıp ilk seçimlerde AK Parti adayını, yani büyük ihtimalle Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini söyleyince ortalık bir sallandı. Oysa Bahçeli'nin yaptığı, malumu ilamdı sadece.

Ahmet Hakan dostumuz, bu durum üzerine dünkü köşesinde, “E, hani Cumhurbaşkanlığı sistemi gelince koalisyonlar olmayacaktı. Bak işte koalisyon” diye yazdı.

Görülen o ki, kendi programlarında bile defalarca tartıştırdığı başkanlık sistemi konuşmalarını ya dinlememiş, ya anlamamış.

Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti’yi destekleyeceğini açıklaması, tam da bu sistemin öngördüğü ve net bir biçimde açıklanan bir konuydu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bana katlanan herkese teşekkürler 16 Mayıs 2023 | 370 Okunma İçimizdeki İrlandalılar 12 Mayıs 2023 | 662 Okunma Dünün güneşi, bugünün çamaşırı 11 Mayıs 2023 | 1.155 Okunma Bozburun'da işlem tamam 10 Mayıs 2023 | 564 Okunma Rant deyince dingildeyenler 09 Mayıs 2023 | 763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar