Anıtkabir'e şükür ziyareti

Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabı ile ilgili iki satır yazdım, zannedersin kitabı ben çıkardım, ben sattım, parayı cebe ben indirdim. Yahu dedim ki, “Ne var bunda, bu kadar pahalı satılan tek kitap bu mu? Vay...

Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabı ile ilgili iki satır yazdım, zannedersin kitabı ben çıkardım, ben sattım, parayı cebe ben indirdim.

Yahu dedim ki, “Ne var bunda, bu kadar pahalı satılan tek kitap bu mu?

Vay efendim Atatürk ticareti yapıyormuş. Yahu din ticareti yapmak serbest. Osmanlıcılık ticareti yapmak serbest bunlara ses çıkarmayanlar, söz konusu Atatürk ticareti olunca mı aslan kesiliyor!

Yazar ve yayınevi bir fiyat belirlemiş, belli ki piyasayı sezmişler, talebi öngörmüşler, “Bu fiyattan da gider” demişler ve 2 bin 500 TL etiket koymuşlar kitaba kime ne?

Bazı okurlar demiş ki, “Ne o Atatürkçülüğümüzü parayla mı sınıyor Yılmaz Özdil! Siz alacak mısınız bu paraya bu kitabı?”

Almayacağım tabii ki!

Ucuzunu almadım ki, 2500 TL olanı alayım.

Çok şükür Atatürk’ü Yılmaz Özdil’in toplama kitabından öğrenecek halim yok.

İlkokuldayken Şevket Süreyya Aydemir’den okumuşum Mustafa Kemal Atatürk’ü.

Nutuk’u okumuşum.

Lord Kinross’tan okumuşum.

Her yerden okumuşum.

Tarihçi dostlarımın elindeki belgelerden okumuşum.

Yılmaz Özdil’in Google Atatürk’ü ne katacak bana, hele bir de 2500 TL vereceğim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fransız Parsadan, Türk işadamını nasıl dolandırdı? 23 Şubat 2019 | 7.586 Okunma Davutoğlu hazır, Babacan beklemede! 22 Şubat 2019 | 20.035 Okunma Tarım gözlem komitesi 21 Şubat 2019 | 7.158 Okunma Siyasette kalite 20 Şubat 2019 | 10.951 Okunma Otomobilden atılan işaret fişeği 19 Şubat 2019 | 8.463 Okunma
TÜM YAZILARI