ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Erol Pekcan anısına

Geçtiğimiz hafta, Akbank’ın en uzun soluklu kültür sanat projelerinden Akbank Caz Festivali’nin tanıtım toplantısı vardı… 17-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 28 .

Faruk Şüyün
Faruk Şüyün Dünya Gazetesi
14 Eylül 2018 | 44

Geçtiğimiz hafta, Akbank’ın en uzun soluklu kültür sanat projelerinden Akbank Caz Festivali’nin tanıtım toplantısı vardı… 17-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 28. Akbank Caz Festivali’nde caz müziğinin önemli temsilcilerinden Jamie Cullum, Till Brönner Septet, The Bad Plus, Avishai Cohen Quartet, Tarkovsky Quartet gibi isimlerin sahne alacağı açıklandı.

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif işbirliğiyle gerçekleştirilen festivalin, 12 gün boyunca Ustalara Saygı, Festivale Özel, Cazda İngiliz Çıkarması, Güçlü Nefesler, Caz ve Ötesi, Sihirli Eller, Fransız Rüzgârı’ndan oluşan yedi ana temanın yanında Caz Saat, Liselerde Caz, Kampüste Caz ve Atölyeler ile toplam 11 kategoride caz severleri coşturmayı hedeflediğini öğrendik…

Tanıtım toplantısında Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, tam 28 yıldır Caz Festivali’ni ilk günkü heyecanı ve coşkusuyla sanatseverlerle buluşturduklarına dikkat çekti ve ekledi “Akbank Caz Festivali’nin Anadolu’da da heyecanla beklenen bir festival haline gelmesinden mutluluk duyuyoruz.”

Dağıtılan programı incelerken 21 Ekim Pazar günü saat 13.00’te Pera Palace Orient Bar’da gerçekleştirilecek bir etkinlik, beni çok sevindirdi, anılarıma götürdü:

1994 yılında 61 yaşında yitirdiğimiz, Türk caz sahnesinin öncülerinden davulcu Erol Pekcan, Hülya Tunçağ moderatörlüğünde Ayten Yaraş Pekcan, Sebla Pekcan, Nilüfer Verdi’nin katılacakları bir etkinlikle festivalde anılacaktı…

Erol Pekcan, benim için gül ağacından bir radyodan gelen süpürge sesi! Çünkü, ne zaman davulun üzerinde gezinen bir süpürgenin sesini duysam, onu anımsarım. Çocukluğumun “hışırtılı” sesidir Erol Pekcan.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER