Zorunlu Atatürkçülük dersine itiraz edin

Eğer “büyük ve köklü değişimler ve yenilikler” yapmak istiyorsanız, bunu “küçük mevzuat düzenlemeleri”yle yapamazsınız. Yaparsınız da kalıcı olmaz. Sizinle aynı amacı...

Eğer “büyük ve köklü değişimler ve yenilikler” yapmak istiyorsanız, bunu “küçük mevzuat düzenlemeleri”yle yapamazsınız. Yaparsınız da kalıcı olmaz. Sizinle aynı amacı gütmeyen, aynı endişeyi taşımayan bir “uygulayıcı”nın eline geçtiğinde “hiç” olur gider. O yüzden, “esaslı işler”iniz için, uygulayıcıya göre özü ve esası değişmeyecek “kalıcı çözümler” üretmeli, bunun için de “büyük devrimler” gerçekleştirmelisiniz.

Geçtiğimiz günlerde “mahkeme zorunlu din dersine dur dedi” başlıklı bir haber dikkatimi çekti. Her nedense kamuoyunda çok da yer bulmayan bu haberi okuyunca zihnimde yukarıdaki cümleler teşekkül ediverdi. Zira haberin konusu, belki kendi içinde çok da önemli görülmeyebilir, ama “sorunlu bir gerçek”imize işaret etmesi bakımından bence çok önemli.

Önce, “odatv.com”da yer alan habere bakalım: “Karamürsel’de bir ortaokul öğrencisi seçmediği halde ‘seçmeli din dersine’ girmeye zorlandı. Öğrencinin velisi dayatmaya karşı dava açtı. Sakarya Bölge İdare Mahkemesi uygulamayı durdu.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tavşan kaç, tazı tut 15 Ekim 2015 | 206 Okunma Ramazan müjdeleri çoğalsın 01 Temmuz 2015 | 178 Okunma Hayat örgüsünde “veda” gerçeği 24 Haziran 2015 | 94 Okunma İş işten geçtikten sonra-1 22 Haziran 2015 | 147 Okunma Erdoğan’ı eleştirme yarışı 21 Haziran 2015 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar