“Gençlik” politikasında Ak Parti’nin vaatleri

Çıtayı “dindar nesil” yetiştirme seviyesine koyan Ak Parti’nin seçim beyannamesindeki “gençlik”le ilgili bölümü diğer hepsinden daha çok merak ettim. “Nasıl bir gençlik?” sualine...

Çıtayı “dindar nesil” yetiştirme seviyesine koyan Ak Parti’nin seçim beyannamesindeki “gençlik”le ilgili bölümü diğer hepsinden daha çok merak ettim. “Nasıl bir gençlik?” sualine cevap sadedinde belirtilen hedef şöyle:

“Düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, yeniliğe ve gelişmeye açık, farklılıklara saygılı, ahlaki değerlere sahip, karar süreçlerine katılan, ülkemiz meselelerine ve çevreye duyarlı, sağlıklı ve güçlü bir gençliğin yetişmesi...”

O halde öncelikle ve önemle şunlar yapılmalı:

l “Düşünce”nin/“düşünme”nin ve gençlerin “akıl melekelerini kullanma”sının önündeki engeller kaldırılmalı.

l Gençlerin “hiçbir şeyden çekinmeden ve korkmadan sorgulama”sının, “körükörüne itaat etmeme”sinin, “büyüklerimiz yaptıysa mutlaka iyi bir şeydir anlayışında olmama”sının erdemini yakalamasını sağlayacak tedbirler alınmalı.

l Gençlerin “kendini ifade edebilecek özgüven ve donanıma sahip olma”nın bütün imkânlarıyla donatılacağı açıkça vaadedilip buna dair strateji plânı açıklanmalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tavşan kaç, tazı tut 15 Ekim 2015 | 206 Okunma Ramazan müjdeleri çoğalsın 01 Temmuz 2015 | 178 Okunma Hayat örgüsünde “veda” gerçeği 24 Haziran 2015 | 94 Okunma İş işten geçtikten sonra-1 22 Haziran 2015 | 147 Okunma Erdoğan’ı eleştirme yarışı 21 Haziran 2015 | 168 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar