‘Tasavvufu niçin eleştiriyorsunuz’?

Bu yazı serisinde tasavvuf ehli başta olmak üzere beklemediğim kadar tebrik ve teşekkür, aksine beklediğimden çok daha az tepki ve suçlama aldım.

Bu yazı serisinde tasavvuf ehli başta olmak üzere beklemediğim kadar tebrik ve teşekkür, aksine beklediğimden çok daha az tepki ve suçlama aldım. Bunu hayra yoruyorum. Demek ki, işin ehli meselenin farkında, ancak kimse risk almak istemiyor.

Kalemine sağlık diyenlerin yanında neden tarikat ‘eleştirisi’ yapıyorsun diyenler de az da olsa var. Cevap vereyim, sonra devam ederiz: Eleştiri, elemekten gelir. Bir insan eleştiri yapıyorsa demek ki, eliyor ve iyilerle kötüleri birbirinden ayırmak istiyor. Bu iyi bir şey değil mi? Düşmanlıkla eleştiriyi birbirinden ayırmak lazım. Tarikat adına yapılan yanlışlara karşı çıkmak evliyaya karşı çıkmak değildir.

İkinci olarak, bendeniz İmam Hatip yıllarımdan beridir sufi-meşreb birisiyim ama bir türlü kimseye mürit olmayı beceremedim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Namaz sonrası zikirler de tespih ve tevhidi anlatır 04 Aralık 2020 | 52 Okunma Namaz bir tevhid eğitimidir 29 Kasım 2020 | 123 Okunma Tevhid tevhid diyoruz da anlayarak mı söylüyoruz? 27 Kasım 2020 | 164 Okunma ‘Tasavvufu niçin eleştiriyorsunuz’? 22 Kasım 2020 | 333 Okunma Tarikatlar fırkacılık ve istihbarat örgütleri 20 Kasım 2020 | 1.205 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar