‘Tasavvufu niçin eleştiriyorsunuz’?

Bu yazı serisinde tasavvuf ehli başta olmak üzere beklemediğim kadar tebrik ve teşekkür, aksine beklediğimden çok daha az tepki ve suçlama aldım.

Bu yazı serisinde tasavvuf ehli başta olmak üzere beklemediğim kadar tebrik ve teşekkür, aksine beklediğimden çok daha az tepki ve suçlama aldım. Bunu hayra yoruyorum. Demek ki, işin ehli meselenin farkında, ancak kimse risk almak istemiyor.

Kalemine sağlık diyenlerin yanında neden tarikat ‘eleştirisi’ yapıyorsun diyenler de az da olsa var. Cevap vereyim, sonra devam ederiz: Eleştiri, elemekten gelir. Bir insan eleştiri yapıyorsa demek ki, eliyor ve iyilerle kötüleri birbirinden ayırmak istiyor. Bu iyi bir şey değil mi? Düşmanlıkla eleştiriyi birbirinden ayırmak lazım. Tarikat adına yapılan yanlışlara karşı çıkmak evliyaya karşı çıkmak değildir.

İkinci olarak, bendeniz İmam Hatip yıllarımdan beridir sufi-meşreb birisiyim ama bir türlü kimseye mürit olmayı beceremedim. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tevhid sadece Allah’ı ‘bir’ bilme midir? 17 Eylül 2021 | 611 Okunma Kur’an-ı Kerim’i herkes anlar mı? 12 Eylül 2021 | 434 Okunma Erkek hayvanları burma ve kısırlaştırma meselesi 10 Eylül 2021 | 307 Okunma Hz. Ali’nin ilim ve servet kıyaslaması 05 Eylül 2021 | 330 Okunma Peygamber’e inanmak onu sevmeyi gerektirir 03 Eylül 2021 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar