‘Gençlerimizi kurtarma projeleri’nden kurtulmalıyız

Konu ile ilgili yazdıklarımıza cevap olarak eğitimci bir dostumuzun, Ali Kemal Kastan’ın yazdığı mektubu olduğu gibi yayımlıyorum:Bugünlerde aklı eren, eli kalem tutan, fikir ve bilgi üreten, küçük veya...

Konu ile ilgili yazdıklarımıza cevap olarak eğitimci bir dostumuzun, Ali Kemal Kastan’ın yazdığı mektubu olduğu gibi yayımlıyorum:

Bugünlerde aklı eren, eli kalem tutan, fikir ve bilgi üreten, küçük veya büyük bir makamda bulunan, az ya da çok vatana, millete, ümmete dair derdi olan hemen herkes gençlerimizi kurtarmaya yönelik projeler üretmeye ve uygulamaya çalışıyor.

Hemen her gün gazetelerde konuya dair yazılar, makaleler, araştırmalar yayımlanıyor. Televizyonlarda, sosyal medya kanallarında Gençlik Bakanlığı ve Gençlik Müdürlüğü gibi ilgili devlet kurumlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, vakıfların, derneklerin organize ettiği başarılı gençlik çalışmalarının sevinçli, coşkulu haberleri paylaşılıyor.

Akademisyenlerimiz, düşünürlerimiz, fikir adamlarımız bu vadide harıl harıl çalışıyor, fikir üretiyor.

Varlıklı olanlarımız paralar harcıyor, kurumlarımız kaynaklar ayırıyor, beceriklilerimiz emek ve mesai kullanıyor.

Ama bunca düşünülene, yazılana, çizilene, yapılana, uygulanana rağmen gençlerimizin gidişatından umutsuzluk içeren şikâyetler bir türlü bitmek bilmiyor. “Gençlerimiz boş işlerle uğraşıyor, çalışmıyor, üretmiyor, saygısız, uyumsuz, bozguncu, sorumsuz, problemli, telefon bağımlısı, oyun manyağı, internet müdavimi, televizyon delisi” vs. vs. gibi şikâyetlerimizin ardı arkası kesilmiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kuruluş şartları açısından fıkıhtaki şirketler 01 Ağustos 2021 | 55 Okunma İslam hukukunda şirket çeşitleri 30 Temmuz 2021 | 154 Okunma ‘Siz kendinizi değiştirmedikçe Allah sizi değiştirmez’ 25 Temmuz 2021 | 166 Okunma Her konuda hakikati kimse tek başına bulamaz 23 Temmuz 2021 | 68 Okunma On yıllık kurban yazılarımızın birer cümle ile özeti 18 Temmuz 2021 | 153 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar