‘Gençlerimizi kurtarma projeleri’nden kurtulmalıyız

Konu ile ilgili yazdıklarımıza cevap olarak eğitimci bir dostumuzun, Ali Kemal Kastan’ın yazdığı mektubu olduğu gibi yayımlıyorum:Bugünlerde aklı eren, eli kalem tutan, fikir ve bilgi üreten, küçük veya...

Konu ile ilgili yazdıklarımıza cevap olarak eğitimci bir dostumuzun, Ali Kemal Kastan’ın yazdığı mektubu olduğu gibi yayımlıyorum:

Bugünlerde aklı eren, eli kalem tutan, fikir ve bilgi üreten, küçük veya büyük bir makamda bulunan, az ya da çok vatana, millete, ümmete dair derdi olan hemen herkes gençlerimizi kurtarmaya yönelik projeler üretmeye ve uygulamaya çalışıyor.

Hemen her gün gazetelerde konuya dair yazılar, makaleler, araştırmalar yayımlanıyor. Televizyonlarda, sosyal medya kanallarında Gençlik Bakanlığı ve Gençlik Müdürlüğü gibi ilgili devlet kurumlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, vakıfların, derneklerin organize ettiği başarılı gençlik çalışmalarının sevinçli, coşkulu haberleri paylaşılıyor.

Akademisyenlerimiz, düşünürlerimiz, fikir adamlarımız bu vadide harıl harıl çalışıyor, fikir üretiyor.

Varlıklı olanlarımız paralar harcıyor, kurumlarımız kaynaklar ayırıyor, beceriklilerimiz emek ve mesai kullanıyor.

Ama bunca düşünülene, yazılana, çizilene, yapılana, uygulanana rağmen gençlerimizin gidişatından umutsuzluk içeren şikâyetler bir türlü bitmek bilmiyor. “Gençlerimiz boş işlerle uğraşıyor, çalışmıyor, üretmiyor, saygısız, uyumsuz, bozguncu, sorumsuz, problemli, telefon bağımlısı, oyun manyağı, internet müdavimi, televizyon delisi” vs. vs. gibi şikâyetlerimizin ardı arkası kesilmiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Neden Kuranıkerim bilimden değil de bilgiden söz eder? 17 Ocak 2021 | 606 Okunma Küresel bir İslam yönetim örneği, Zülkarneyn 15 Ocak 2021 | 676 Okunma O halde meseleyi nasıl doğru anlayabiliriz? 10 Ocak 2021 | 178 Okunma Dinin doğru anlaşılması yeniden mesele haline geldi 08 Ocak 2021 | 197 Okunma Kuldan istiğaseye neden ihtiyaç duyulur? 03 Ocak 2021 | 213 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar