Bugün ben de aykırı gideceğim

On beş gündür yakamı bırakmayan grip sebebiyle okuduğumu anlama zorluğu çekince dinlemeye karar verdim. İhsan Fazlıoğlu dinlerdim, bu defa Dücane Cündioğlu dinledim. İkisinin de farklı özellikleri ve her birinden alacağımız şeyler var. Yoruldum ama istifade ettim, ufkum açıldı bazen de şaşırdım.

Cündioğlu’nun bazı düşüncelerini değil ama duruşunu ve düşünmesini seviyorum. Düşünenleri, düşüncelerine katılmasam da severim. Düşünürken tahrip etmek bile, düşünmeden tahrip etmekten daha insanidir diye düşünürüm. Bu da bir düşünce. Tahribatlarının büyüklüğü ise ters orantılı olabilir. Ancak tutarlı ve objektif düşünenlerle, ideolojik ön kabullere dayalı düşünenler de bir değildir. Cündioğlu birinci gruptandır. Yani felsefeyi namusuyla yapıyor. Gerçi hiçbir insan bütünüyle ön yargısız ve objektif düşünemezmiş, buna da kesin katılıyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gayb ve Şehadet ya da iman ve bilim 28 Şubat 2020 | 154 Okunma Allah’ın orduları kimden yana? 24 Şubat 2020 | 281 Okunma İslami hareketleri dış güçlerle açıklayanlar milleti yok sayanlardır 23 Şubat 2020 | 332 Okunma Şu virüsün yaptığına bakın 21 Şubat 2020 | 216 Okunma Depremin hasarını dindirmede farklı oluşumlar kurulabilir mi? 16 Şubat 2020 | 105 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum