Bir 28 Şubat saldırısının muhatabı olmak

İzleyenler bir linç olayı yaşadığımızı biliyorlar. Sebep, yoğun bakımlardaki mahremiyet duygusuna ve insan onuruna yakışmayan uygulamalar için, bunun daha insani bir çıkış yolu yok mu, diye...

İzleyenler bir linç olayı yaşadığımızı biliyorlar. Sebep, yoğun bakımlardaki mahremiyet duygusuna ve insan onuruna yakışmayan uygulamalar için, bunun daha insani bir çıkış yolu yok mu, diye sormamız. Sonra olanlar oldu ve haçlı ordusu üzerimize çullandı. Ne var ki onların bu hücumları, haberdar olan herkesi, eh bu kadar da olmaz diye karşı tepkiye sevk etti ve bazı gerçekler dile getirilmiş oldu.

Bu saldırıların özel ve genel iki sebebi vardı. Özeli, yani benim şahsımla ilgili olanı bir önceki yazımda söyledim. Porno yayıncılık yapmalarını, açılan kadınları cesur kadınlar diye teşvik etmelerini, ensest ilişkileri, tecavüzleri reyting uğruna sürekli reklam etmelerini ve sıradanlaştırmalarını eleştirdim.

Genel olanı ise, gazetemizin de Cuma günü haber yaptığı gibi, ikinci bir 28 Şubat hamlesini başlatmış olmaları ve bunun için malzeme aramalarıydı. Yukarıda söylediğimize benzer basit ve insani bir talebi bile Müslim Gündüz gibilerin resimleriyle birlikte haber yapıp algı oluşturmaya çalıştılar.

Peki, buna neden şimdi ihtiyaç duydular? Çünkü önümüzdeki seçimler asıl onlar için hayati önem taşıyor. Bunda da bir yenilgi alırlarsa hala tam olarak yıkılmamış olan tahakkümlerinin artık zorlaşacağını iyi biliyorlar. Ne var ki, o zaman bütün zinde güçler yanlarında idi. İstedikleri gibi senaryolar yazabiliyorlardı. Bir de o hain fırkayı (cemaat değil, fırka) yanlarına alınca bin yıl süreceğini temenni ettikleri o tahribatı yapabildiler. Şimdi de bunun son çırpınışını deniyorlar. Şimdi öyle büyük fırkalar değil, sadece kimsenin tanımadığı bir iki “ilahiyatçı yazar” bulabiliyorlar.

İkinci olarak toplum üzerinde, gençlik üzerinde etkili olan hocaları öcü gösterip susturmak ve etki alanlarının yayılmasına engel olmak istiyorlar.

Üçüncü olarak, böyle hassas bir dönemde toplumun sinir uçlarının tahrik edilmemesine azami gayreti gösteren iktidarı bu noktadan zorlayarak ganimet elde etmeye ve kaybettikleri mevzileri geri almaya, hiç olmazsa daha çok kaybetmemeye çalışıyorlar. Ama onlar da bizden daha iyi görüyorlar ki, battıkça batıyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Siz kendinizi değiştirmedikçe Allah sizi değiştirmez’ 25 Temmuz 2021 | 16 Okunma Her konuda hakikati kimse tek başına bulamaz 23 Temmuz 2021 | 57 Okunma On yıllık kurban yazılarımızın birer cümle ile özeti 18 Temmuz 2021 | 140 Okunma Dürüstlük Allah’ın kılıcıdır 16 Temmuz 2021 | 190 Okunma Bir ideal ve bir hayal arasında ‘Ümenâ birliği’ 11 Temmuz 2021 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar