Yeni Avrupa faşizmi

Artık her şey ortada. Türkiye düşmanları var güçleriyle taarruza geçmiş durumdalar. Dolaylı yöntemlere başvurmuyor, doğrudan saldırıyorlar. Almanya, Avusturya ve şimdi de Hollanda. Önce...

Artık her şey ortada. Türkiye düşmanları var güçleriyle taarruza geçmiş durumdalar. Dolaylı yöntemlere başvurmuyor, doğrudan saldırıyorlar. Almanya, Avusturya ve şimdi de Hollanda. Önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuş iznini iptal edip Hollanda'ya almadılar. Ardından karayolu ile Hollanda'ya giren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türkiye Başkonsolosluğu'na girişini engellediler.
Sayın bakanın dik duruşu her türlü takdirin üzerindeydi. Fakat gün sonunda Hollanda zor kullanarak Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir bakanını sınır dışı etti. Bu "diplomatik rezalet" falan değil. Bu düşmanlık. Bu "popülizm" değil. Bu faşizm. Yeni Avrupa faşizmi.

***
Birileri hâlâ Avrupa'yı kurtarmaya çalışıyor. Avrupa bu işte! Başka bir Avrupa yok! Türkiye'ye yapılan bu alçakça saldırıyı hep birlikte alkışladılar. AB'den tek bir kınama gelmedi, gelmez. Bu millet bunların gerçek yüzünü 15 Temmuz'da gördü ve 200 yıl boyunca bizi esir alan Batılılaşma paradigmasının bitişini ilan etti. 2002'den bu yana Türkiye'nin verdiği büyüme, demokrasi ve bağımsızlık mücadelesi Avrupa'yı çileden çıkarmış durumda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.632 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.793 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.673 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.757 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.238 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar