HDP neden suskun?

Bundan 2 yıl önce HDP'yi "seni başkan yaptırmayacağız" kampanyasıyla sahaya sürenler bugün HDP'ye "sakın ortalarda görünme" diyorlar.HDPliler de çıkıp "neden" diye soramıyor."Şu anda, tam da...

Bundan 2 yıl önce HDP'yi "seni başkan yaptırmayacağız" kampanyasıyla sahaya sürenler bugün HDP'ye "sakın ortalarda görünme" diyorlar.
HDPliler de çıkıp "neden" diye soramıyor.
"Şu anda, tam da Cumhurbaşkanlığı sisteminin oylanacağı referandum öncesinde konuşmayacaksak, açıkça 'hayır' kampanyası yapmayacaksak biz ne işe yararız" diyemiyorlar.
"Bizi neden bu hale soktunuz, niçin halkın karşısına çıkıp bir pozisyon aldığımızda ters tepiyor" diye isyan edemiyorlar.
Edemezler, soramazlar, konuşamazlar.
Rolleri neyse onu oynayacaklar. Çünkü gerçek, çünkü sahici bir aktör değil HDP.
Hem PKK'ya hem de onun dışarıdaki patronlarına bağımlı haldeler.
Her ne olursa olsun, Türkiye toplumu bugün HDP'nin siyasi misyonunun önemli oranda CHP tarafından temsil edildiğini biliyor. CHP'nin hayır kampanyasına da bu gözle yaklaşıyor.
Referanduma doğru giderken CHP sadece HDP'nin söylemlerini kullanmayacak.
Aynı zamanda toplumsal alanı parçalama ve çatışma zeminleri inşa etme taktiklerini de uygulayacak.
Şimdiden "CHP üyesi genç silahlı saldırıya uğradı" tarzı provokasyonlarla kendi tabanını galeyana getirmeye ve sokak şiddetiyle siyasal ortamı istikrarsızlaştırmaya çalışıyor.
CHP'liler de sormuyor, soramıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.794 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar