FETÖ’cüleri sarmış bir korku

Hepimizin malumu, Akın İpek diye tescilli bir FETÖ'cü var. Sıradan bir FETÖ'cü de değil. FETÖ'nün en büyük finansörlerinden. Şu anda İngiltere'de kaçak. SETA'dan Enes Bayraklı, Hacı Mehmet Boyraz ve...

Hepimizin malumu, Akın İpek diye tescilli bir FETÖ'cü var. Sıradan bir FETÖ'cü de değil. FETÖ'nün en büyük finansörlerinden. Şu anda İngiltere'de kaçak. SETA'dan Enes Bayraklı, Hacı Mehmet Boyraz ve Oğuz Güngörmez İngiltere'deki FETÖ yapılanmasıyla ilgili önemli bir rapor hazırladı. Rapor, saha çalışmasına ve açık kaynaklara dayanıyor.
Öyle anlaşılıyor ki rapor FETÖ'nün eteklerini bir hayli tutuşturmuş. En çok da Akın İpek'i bunalıma sokmuş. Zira ne kadar kirli çamaşırı varsa çıkmış ortaya. Twitter'dan tehditler savurmaya başlamış. Birbirinden kıymetli araştırmacı arkadaşlarımızı sindirmeye çalışmış. "Kendileri için hukuki sorun olabilir. Yalan, iftira, kara propaganda, hedef göstermek, itibar suikastı önemli suçlar..."
Yalan, iftira, kara propaganda, hedef gösterme, itibar suikastı! FETÖ'nün yayın organı Bugün TV'nin, Bugün gazetesinin sahibi Akın İpek söylüyor bunları. Meğerse beyefendi "hayatında en küçük suça bulaşmamış!" Madem öyle neden herkesten önce kaçmış? Hem zararın neresinden dönülse kârdır, gelsin Türk adaletine teslim olsun. Zaten çok sürmeyecek bir gün hepsi Türk adaletine teslim olmak zorunda kalacak. Zira Türkiye güçlendikçe bütün uluslararası muhatapları ilk olarak içlerindeki FETÖ'cüleri iade edecekler.

*** Bu vesileyle şunu da ifade etmiş olayım. Keşke medyamız bu tür raporlara daha fazla ilgi gösterse. Raporun tanıtılmasından, duyurulmasından söz etmiyorum. Sağ olsun yerli ve milli medya kuruluşlarımızın birçoğu raporla ilgili haber yaptı.
Kastım, bu tür raporlardaki verilerin yeni ve etkili haberler için kaynak olarak kullanılması. Gazeteci gözüyle bu raporlar tetkik edildiğinde FETÖ ile mücadele adına çok önemli haber dosyalarının elde edilebileceğine inanıyorum. İncelemek isteyenler raporun tam metnine şu linkten ulaşabilirler.
https://setav.org/assets/uploads/2018/03/R104_FetoUK.pd

*** Demek ki Türkiye'den öyle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.795 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar