Afrin zaferi mübarek olsun

Bu Allah'ın takdiri. Aynı zamanda bir nimeti. Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünde Afrin özgürleştirildi, düşman kuvvetlerden, terörden arındırıldı. Bu zaferle her şeyden önce ulusal...

Bu Allah'ın takdiri. Aynı zamanda bir nimeti. Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümünde Afrin özgürleştirildi, düşman kuvvetlerden, terörden arındırıldı. Bu zaferle her şeyden önce ulusal güvenliğimiz, milli birlik ve bütünlüğümüz açısından büyük bir kazanım elde edildi.
Afrin zaferi, özellikle 5 yıldır ülkemize yönelik dört koldan yapılan saldırılara verilmiş en iyi cevaptır.
Bu zafer Çanakkale ruhuyla, 15 Temmuz ruhuyla kazanılmış bir zafer. Her şeyden önce şehitlerimizin, gazilerimizin zaferi. Şehitlerimizin ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun.
Allah onların ailelerine sabırlar versin, iki dünya saadeti lütfetsin.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararlı liderliği ve ordumuzun başarılı operasyonları ile bu zafer elde edildi.

*** Türkiye'yi bu yoldan alıkoymak için çok çabaladılar.
Hani şu 5 yıldır bize dört koldan saldıranlar!
Önce soldan yanaştılar, tehditler ettiler.
Güya diplomatik müzakerelerde "Afrin'e girmeye kalkarsanız bunun bedelleri olur" dediler.
Eskiden olsa "peki'" deyip kafamızı önümüze eğip çıkardık. Ama şimdi başımız dik! Sadece masadaki temsilcilerimizin değil, sokaktaki vatandaşın da başı dik.
Tayyip Erdoğan da işte bu özgüvenin siyasetteki temsilcisi.
Tam da bu nedenle Türkiye tehditlere kulak asmadı, yolundan geri dönmedi.
Zeytin Dalı Harekâtı başlatıldı.
Harekât başladıktan sonra bu kez sağdan yanaştılar, çeşitli tekliflerle aklımızı çelmeye çalıştılar. "Afrin şehir merkezine girmeyin de..." diye başlayan ve boş vaatlerle devam eden cümleler kurdular.
Eskiden olsa ilk vaatte kanar, operasyondan geri adım atardık. Atmadık, ilerledik.
Biz ilerledikçe kara propaganda makineleri işlemeye başladı. Batı medyasındaki PKK ve FETÖ destekçisi isimler akla hayale gelmeyecek yalanlarla Türkiye'yi, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni, Özgür Suriye Ordusu'nu karalamaya çalıştılar.
1984...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.795 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar