68 yaşındaki sevimli adam!

Aynen böyle tarif ediyor Focus dergisi Kemal Kılıçdaroğlu'nu. 68 yaşındaki sevimli adam! Almanya'da çıkıyor bu dergi. Türkiye'yi konuşmayı çok seven, sözü ikide bir R. Tayyip Erdoğan'a getiren bir yayın...

Aynen böyle tarif ediyor Focus dergisi Kemal Kılıçdaroğlu'nu.
68 yaşındaki sevimli adam!
Almanya'da çıkıyor bu dergi. Türkiye'yi konuşmayı çok seven, sözü ikide bir R. Tayyip Erdoğan'a getiren bir yayın organı bu. Konuşmasını seviyor, ama kendisini sevmiyor. Erdoğan'dan ise nefret ediyor.
Sadece nefret etse iyi, şu gök kubbe altında olumsuz gördükleri ne varsa onu Erdoğan'a fatura etmeye çalışıyorlar. Utanmasalar Kuzey Kore'nin balistik füze denemelerinden de, küresel ısınmadan da Erdoğan'ı sorumlu tutacaklar.
İşte böyle bir tutku, işte böyle bir nefret. Belki de haset!

***

Neyse konumuz sevimli adam Kemal Kılıçdaroğlu. Niye sevimli? Çünkü çok gayretkeş!
Almanlar ne istiyorsa onu söylüyor, ne derse onu yapıyor. Onlar "leb" demeden, "buldum leblebi, leblebi" diye zıp zıp zıplıyor.
Bir dediklerini iki etmiyor.
"Erdoğan'ın en tehlikeli rakibi" diye sunuyor dergi Kılıçdaroğlu'nu. Pek acayip bir parlatma çabası, pek acayip.
Sevimli adam, Almanların gözündeki yerini muhkemleştirmek için açıyor ağzını, yumuyor gözünü. Döktürdükçe, döktürüyor. Yetmiyor, döktüre, döktüre oynuyor!
"Türkiye'de hiç kimsenin güvenlik garantisi yok, ne canınız, ne de mal ve mülkünüz emniyette değil" diyor. Türkiye'de yargının tamamen hükümetin kontrolü altında olduğunu iddia ediyor.
Öte yandan "Türkiye sadece Erdoğan'ın AKP'sinden ibaret değil" diyerek bir kez daha kendisi için destek istiyor. Fakat bunu yaparken AK Parti'ye destek veren toplum kesimlerini bir kere daha aşağılıyor. AK Parti'ye oy vermeyenleri "demokrasi isteyenler" diye sunarken, AK Parti'ye oy verenleri "diktatörlük istemek"le itham ediyor.
Ve elbette "demokrasiden yana olan bütün güçleri bir araya getireceğiz ve Erdoğan'ı iktidardan indireceğiz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz" diye bir kez daha taahhütte bulunuyor. "Sevimliyim ben, sevimli" diye el çırpmaya devam ediyor.

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.795 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar