ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ölümüne... Ölümüne...

Lime lime bölünmeye çalışılan bir coğrafyada birlik ve bütünlük içinde ayakta duran, inadına büyüyen bir ülkede yaşıyoruz .

Fahrettin Altun
Fahrettin Altun Sabah Gazetesi
12 Ekim 2017 | 6.2 K

Lime lime bölünmeye çalışılan bir coğrafyada birlik ve bütünlük içinde ayakta duran, inadına büyüyen bir ülkede yaşıyoruz. Elimizden önce umutlarımızı almak, ardından iddialarımızı çalmak istiyorlar. Bunun için her gün yeni bir saldırıyla karşımıza çıkıyorlar.
Çok kereler söyledim, bir kere daha tekrar ediyorum. Bugün bize saldıran hiçbir kuvvet kendi vasatında kudret sahibi değil, iktidarına neredeyse hiç malik değil. Çetin bir güç mücadelesinin içinde debelenip duruyorlar.

***

Batı dünyası paramparça. İşte ABD, işte Avrupa. ABD'nin içinde kaç hesap var, kaç hesap sahibi var. Peki ya Avrupa'nın içinde?
Almanya'nın haline dönelim bakalım. İktidarsız bir Almanya var karşımızda. Tek bildiği Türkiye'nin Balkanlar'daki varlığı dolayısıyla saçını başını yolmak, Balkan ülkelerini tehdit etmek.
Diyeceksiniz ki Türkiye düşmanlığında, Erdoğan karşıtlığında birçoğu bir araya geliyor.
Elhak doğrudur.

Ancak Türkiye'ye karşı sahici bir adım atma cesaretinden ve imkânından yoksunlar. Zira o çıplak reel- politikten masun değiller. Türkiye'yi kaybedemez, tam anlamıyla karşılarına alamazlar. Güçlü bir siyasi liderlikle yönetilen bu Türkiye'yi bir tehdit olarak algılıyorlar.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER