15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız

15 Temmuz'u anıyoruz bu hafta. Tam bir yıl geçti üzerinden. 15 Temmuz dediğimizde hem hain bir darbe ve işgal girişiminden, hem de bu milletin yazdığı destandan bahsediyoruz. Hem o işgal girişimini, hem de bu milletin o kutlu...

15 Temmuz'u anıyoruz bu hafta. Tam bir yıl geçti üzerinden.
15 Temmuz dediğimizde hem hain bir darbe ve işgal girişiminden, hem de bu milletin yazdığı destandan bahsediyoruz.
Hem o işgal girişimini, hem de bu milletin o kutlu direnişini, o asil kıyamını hatırlıyoruz. Hatırlayacağız. Unutmayacağız, unutturmayacağız!
Bu hafta Türkiye'nin gündeminde 15 Temmuz olacak. Evvela şehitlerimizi anacağız. Gazilerimizle kucaklaşacağız.
Onların kıyamete kadar hatırlanacak kahramanlıklarını yad edeceğiz. Onlara olan can borcumuzu bir kere daha hatıra getireceğiz.
FETÖ'cülerden, onların dışarıdaki hamilerinden aldığı emirle 15 Temmuz'un mirasını kirletmeye çalışanlara müsaade etmeyeceğiz.
15 Temmuz'a "kontrollü darbe" diyen şahsın, 2010'da FETÖ tarafından, "kontrollü bir darbe"yle CHP genel başkanlığı koltuğuna oturtulduğunu her daim haykıracağız.
Adı sanı ne olursa olsun, hangi ideolojiden, hangi kaynaktan beslenirse beslensin terör örgütlerinin birbirinden farkının olmadığını vurgulayacağız. FETÖ'nün de, PKK'nın da, DEAŞ'ın da, DHKP-C'nin de karşısında olacağız. 15 Temmuz destanını bu millete yazdıran yerli ve milli ruhu yaşatmak için mücadele vereceğiz.
Gayrı milli unsurların savaşına karşı duracağız, kirli operasyonlarına geçit vermeyeceğiz.
Şimdi mahkemede milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyen FETÖ'cü darbecileri, onlara destek veren FETÖ'cü teröristleri bu milletin mahkemeleri yargılayacak.
O darbe ve işgal girişiminin arkasındaki şer odakları tek tek hesap verecek.
İstanbul'daki darbecilerin 15 Temmuz günü 21.15'te kurdukları bir haberleşme grubu var. Sadece oradaki yazışmalar bile karşımızdakinin ne kadar vahşi, ne kadar hain, ne kadar adi bir düşman olduğunu gösteriyor.
"Silahla ateş ettim, yaralılar var..."
"Sakın tereddüt etmeyin, çakın..."
"Müzahir yayın organlarını Hava Kuvvetleri vurmalı talimat verin...
" "Sabiha Gökçen direkt sağa sola ateş edin..."
"Çengelköy'de direnen 4 kişiyi vurduk, sorun yok..."
"Vatan Emniyet'e acilen zırhlı araçlarla ateş edilmesi lazım..."
"Çamlıca tepesini gören tanklar antenleri vursun..."
"Birinci köprüde 20-30 kişi bizim tarafımızdan vuruldu ama ikinci köprüde arkadaşlar zorda..."
"Acıma yok. Acınacak hale düşmeyin..."
"Ateşle toplananlara karşılık verilecek. Ateş açılan topluluklar dağılıyor..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Erdoğan’ın Afrika ziyareti 25 Temmuz 2018 | 7.633 Okunma Bu zulüm düzeni yıkılacak elbet 23 Temmuz 2018 | 5.795 Okunma İsrail’in tehlikeli oyunu 21 Temmuz 2018 | 4.674 Okunma Kendi sesimize kulak verelim, dış seslere değil 19 Temmuz 2018 | 4.759 Okunma Hesaplaşmamız sürmeli 18 Temmuz 2018 | 6.239 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar